TÜRK İŞİ DONDURMA | Gerçek Hikayesi & İnceleme

 • katma 12 gün önce

  Murat SonerMurat Soner

  Süre: 5:12

  Geçtiğimiz gün Türk İşi Dondurma filminin basın gösterimine gittim ve içim çıktı. Ama ağlamaktan. Ne yalan söyleyeyim, Türk işi Dondurma filminin yayınlanan ilk fragmanından çok bir şey anlamadım. Kaldı ki yapımcı firma Dijital Sanatların daha önceki işlerinde de durum böyleydi. İlk fragmanlar hep işin kalitesini belli ediyor ama tam "heh" dedirtmiyor. Bu yüzden nasıl bir filmle karşılaşacağımı bilmeden gittiğim için çok fena duygularımla oynandı. Ama bunu iyi anlamda söylüyorum. Zaten film dediğin bunu yapmalı. Filmde daha önce denenmemiş bir şey yapılmış ve ilk yarısı komedi tadında ikinci yarısı ise dram hem de ne dram...
  Türk İşi Dondurma filminin yayınlanan ilk fragmanına buradan; trfilms.net/v-video-Wkl3mY2SnBk.html
  2. fragmana da buradan ulaşabilirsiniz; trfilms.net/v-video-CCIK8p2-rO0.html
  Aynı yapımcıdan bir başka film olan Çiçero filmi ile ilgili yaptığım videoya da buradan ulaşabilirsiniz; trfilms.net/v-video-ijRs1QP6g6Q.html
  Sosyal Medya Hesaplarım;
  Twitter: goo.gl/oVnQ9J
  Instagram: goo.gl/5DVH6h

Volkan Polat
Volkan Polat

İki Türk'ün Avusturalya'da bu hadiselere sebep olduğu duyulduğunda Avusturalyalılar "iki Türk burada bunu yaptıysa, kendi vatanlarında koca bir ordu ne yapar" feveranıyla savaşa asker göndermek istemezler. Bu gayet de mantıklı bir endişe idi. Lakin ingiliz hinliği yine devreye girerek, o iki kişinin soygun peşinde olan ve trenleri kollayan "hintli eşkıyalar" olduğu propagandasıyla halledilmiştir. Lakin yıllar önce bu konuyla ilgili araştırmalarımda, bizim sözüm ona tarihçiler dahi bu yalanı söylemekten çekinmemiş ve utanmamış olduklarını gördüm. Avusturalya makamlarınca isimleri dahi açık ve net olarak bilinen ve bildirilen öz be öz Türk olduğu aşikar olan bu kahramanları yıllarca bizim tarihçiler tarafından "hintli" olarak anlatılması utanç vesilesidir.

7 gün önce
Volkan Polat
Volkan Polat

+Berkay Şahinöz Aynen...

4 saatler önce
Berkay Şahinöz
Berkay Şahinöz

Son olarak böyle bir olay olabilir mi diye sorarsan, olabilir.Çünkü Azerbaycan Türkü olan Mübariz İbrahimov'un ermeni karakolu baskınında neler yaptığı ortadadır.1900 lü yılların başını düşünürsek pervaneli uçaklar yeni kulanılmaya başlanıyor,şimdi ki gibi helikopterler,iha'lar,jetler,uydular yok.O zamanlarda böyle bir olay daha mümkün ki buna benzer olaylarda mevcut diye biliyorum.

10 saatler önce
Volkan Polat
Volkan Polat

+Mert Azur teşekkür ederim.

Gün önce
Mert Azur
Mert Azur

+Volkan Polat Kanıt benim aslında. Batıcıl bir tavır sergilemiyorum. Sizin "15 sene" önce araştırdığınız şeyi üniversitede bitirme tezi olarak sundum. İstediğiniz kaynakları da paylaşabilirim fakat yine yurt dışı bazlı kaynaklar olacağı için sizi ikna etmeyecektir. Kusura bakmayın, anlamsız bir tartışma içerisine girmek istemiyorum. Herkes kendi bildiğine baksın.

Gün önce
hasan borızan
hasan borızan

ali atay reis kalite kokuyosun gene :)

4 saatler önce
Tutankamon Akkaya
Tutankamon Akkaya

iki turk deyil aslında biri afgan biride hintlidir bilginiz olsun

5 saatler önce
Ramazan Şener
Ramazan Şener

araştırın ona göre yargılayın beyler

6 saatler önce
Volkan Kopuzoğlu
Volkan Kopuzoğlu

Eline sağlık abi valla konusuna falan bakmadım direk adından yine her zaman ki uyduruk komedi filmlerinden sanmıştım. Ama iyi ki seyretmişim senin bu videonu. Bizimkiler demek isteyince Biz de güzel film yapabiliyoruz demenin canlı hali gibi olmuş.

7 saatler önce
ferhat koçak
ferhat koçak

herkesi eleştiren maldır

7 saatler önce
Yusuf Bayraktat
Yusuf Bayraktat

TURKISH ICE CREEAAM ISTANBUL GAYMAKK

9 saatler önce
Ben Ak
Ben Ak

Filmin konusu güzel ancak ortaya çıkan film pek iyi değildi maalesef, konu resmen harcanmış bunların elinde...

9 saatler önce
Müptezel Komedyen
Müptezel Komedyen

Şu videoyu kaldırsanız iyi olur.Yalan bilgiler üzerine kurulu bu filmi övmek doğru değil.Orijinalinin terör saldırısı olduğu bile konuşuluyor.

10 saatler önce
Real Huseynov
Real Huseynov

Nöbeti çek

12 saatler önce
Fatih yağcı
Fatih yağcı

abarttığı kadar birşey yok bence ilk bölüm güzel 2. Bölümde aksiyon SAHNELERİ OLMAMIŞ oyunculuklar inandırıcılığını yitirmiş alı atay komedi yapsın yapmacık duruyor sanki herşey

19 saatler önce
Eren Eren
Eren Eren

Kardeşim o iki adam da Türk değil.

Gün önce
UĞUR ERGUN
UĞUR ERGUN

Bu filmin öyküsünü biliyordum. Bir zamanlar gazetelerde yayınlanmıştı. Keşke filmini yapsalar demiştim.

Gün önce
UĞUR ERGUN
UĞUR ERGUN

Sonunda çatışma sırasında öldürülmüşlerdi.

Gün önce
Meltem Albayrak
Meltem Albayrak

ben fatkli duydum 😞😞😞😞

Gün önce
COŞO
COŞO

Şimdiki gençlerimiz... işini kaybetme korkusu ile askerlik yerine para ödemeyi tercih ediyor.. Gelinen nokta..... Korku ve esaret..

Gün önce
ikibuçuküst banko
ikibuçuküst banko

Harika film

2 gün önce
Mini Mini Bebeler
Mini Mini Bebeler

Abi izledim ve hiç beğenmedim

2 gün önce
Sosyal Adam
Sosyal Adam

İzleyinn izleyinnn izleyinnnnn şuanda sesli olarak söylemediğime seviniyorum çünkü ağlamaktan herhalde anltamazdım

2 gün önce
Emine Cinar
Emine Cinar

Bu olay filmlerde değinilmemiş olsa da yıllar önce bu konuda okuduğum bir kitapta hikayeleri geçiyordu. Kitap okumayan gençliğimizin, bundan haberi olsun diye filmini yapmaları iyi olmuş.

2 gün önce
Serdar Serdaroğlu
Serdar Serdaroğlu

Film harika güzel.. hakkını teslim etmissin sende filmin

2 gün önce
hasanov hasan
hasanov hasan

Murat Soner, Murat sonmez

2 gün önce
Emre Still
Emre Still

Erol mütercimler 21 mart 2019 Akıl Oyunu programında bunun gerçek hikayesini anlattı youtube da var bakıp dinleyebilirsiniz.. Avusturalya'nn brokenhill adındaki bir kasabasında yaşayan biri afgan biri hintli iki kişi bunlar.. birinin adı molla abdullah diğerinin adı gül muhammed.. yılbaşı arifesi hristiyanların christmas dedikleri zaman insanlar eylenmeye trenle giderken trende Askerlerde var Kadınlar , Çocuklar, Yaşlılar Kısaca Sivillerde var tabiki.. Bunlar trene ateş ediyorlar sadece askerleri değil bir çok kadınları ve çocukları sivilleride öldürüyorlar... oranın adınada türk kayası deniyor.. Avusturalyanın savaşa katılma gibi bir niyeti arzusu yokken ingilizler daha önce avusturalyalılara savaşa girmeye ikna edemezken bu olaydan sonra Türkler saldırıyor diye ingilizlerin müthiş propogandası ile birlikde binlerce avusturalyalı bu olay yüzden gönüllü asker oluyor işte çanakkaleye gelenler onlar... bu iki kişi yüzünden oluyor bunların hepsi..

2 gün önce
irem the serial killer
irem the serial killer

komple kolpa olan bir filmi bu kadar övmeniz bir de gerçek hikayesi diye başlık atıp methiyeler düzmeniz çok üzücü. sevdiğim bir kanaldı çok üzüldüm gerçekten. filmi izleyene kadar bu olayı bilmeyenler utanmasın, broken hill olayını bilmeyenler ve yalan hikayelerle milletin duygularını sömürenler utansın. yazık size.

2 gün önce
Sirin Nayir
Sirin Nayir

Filmde anlatılan olayın gerçeği tarihte broken hill olarak geçer, o iki kişi türk değil afgandır, türklükle alakası bile yoktur, saldırdıkları tren masum sivillerin trenidir. Bu filmin bizim tarihimizle uzaktan yakından ilgisi yok. Sana da konunun gerçeğini araştırmadan bi filmi burda övmek yakışmadı murat soner. Bu videoyu bence kaldırmalısın.

2 gün önce
caglar ay
caglar ay

bir hintliyle afganın terör saldırısını türk kahramanlık hikayesi diye sinemada pazarlıyorlar.

2 gün önce
Joker Kosmos
Joker Kosmos

Üzülerek söylemem gerekiyor ki Film,tarihi tamamen yanlış aktarmış.Eğer Tarih branşında üniversite statüsünde araştırmalar yapan birisini bu filme götürürseniz size vereceği cevap şu olur ''Tarihi çarpıtmayı bırak,yalan anlatmışlar bu bir safsatadır''.Öncelikle Anzak dediğimiz şey Avusturya ve Yeni Zelanda ülkelerinin oluşturduğu birliktir dönelim Çanakkale'ye.İngiliz kraliyeti Çanakkale için bir sefer düzenlemek ister bu seferin büyüklüğü o kadar fazladır ki Tarihin o döneme kadar gördüğü en büyük deniz kuvveti Çanakkale'ye gönderilecektir haliyle İngiltere bu işi tek başına yapamaz ve Avusturya'yadan yardım ister Avusturya'nın cevabı şu olur ''Bizim Türkler ile bir derdimiz yoktur bu savaşa katılmayı kabul etmiyoruz'' cevabını verir,Avusturya bu cevabı verdikten kısa bir süre sonra Avusturya'da büyük bir Terör saldırısı gerçekleşir biri Hindistanlı diğeri İran'lı olan iki kişi bir Tren Konvoyuna saldırı düzenler düzenlenen saldırıda yüzlerce kadın ve çocuk hayatını kaybeder Avusturya basınında saldırganların Türk olduklarına dair yalan haberler yayılır ve bu haberler Avusturya halkını sokağa döker ,hükümet daha fazla baskıya dayanamayarak Yeni Zelanda ve Avusturya'lı insanlardan Anzak ordusunu yaratarak savaşa gönderir ve İngilizler kurdukları komploda başarılı olurlar (Bu tarih hakkında pek çok kaynak göstere bilirim ama insanların güvene bileceği en büyük kaynak Erol Mütercimler'dir, eğer araştırırsanız İlber hocanın'da bu konu hakkında bir yorumu vardı sanırım).Son olarak savaş bitince Atatürk Anzaklar'a bir mektup yazar bu mektubu hepimiz biliriz ,Atatürk'ün o mektubu yazmasının en temel sebebi şudur Anzaklar'ın kullanıldığının ve komplo sonucu savaşa gönderildiğinin farkındadır bu nedenle Anzaklar'a karşı daha sakin ve cömert davranılmıştır.

3 gün önce
Erkan OTYAKMAZ
Erkan OTYAKMAZ

Adamsın sen adam bu tarihi güzel filmi adam akıllı anlatmışsın teşekkür ediyorum sana ve senin tam zıttın yani güzel tarihimizi bilmeden yavşak gibi anlatan DTF tarih isimli kanalın ben diye başlıyorum gerisini siz tamamlayın.

3 gün önce
Hi, I am Tate
Hi, I am Tate

Sana güvenip filme gittim ve ciddi anlamda MÜKEMMELDİ AMK. Filmin adı biraz sıkıntılı ama içinde düğün tokat ve bol bol osuruk olan komedi filmlerinin isimlerine benziyor ufak bir ön yargı yaratmıyor değil. Ama ciddi anlamda tüylerim diken diken oldu ön yargılarınızı kırın ve izleyin filmi efsane

3 gün önce
Melodi li
Melodi li

"Sadece Sinemalarda" kısmı harbiden iyiymiş. 😏😁 Çok iyi anlatmışsınız yine. Teşekkürler. Ali Atay ve Erkan Kolçak varsa zaten efsanedir. 👍🤗👏

3 gün önce
Tp Bsr
Tp Bsr

01:17 gayet doğru bende bilmediğim için kendimden utandım mükemmel bir filmdi 👏 kesinlikle tarih derslerinde anlatılmalı bu olay

3 gün önce
yankılı kayalar
yankılı kayalar

hem ali atay hem de murat soner beni şaşırttı.film berbattı

3 gün önce
bilal batal
bilal batal

Hocam nasıl tarih gözünü seveyim hikayeyi bilmeyenlere net gerçek gibi aktarmışsın Film kahramanlık değil terör eylemi yahu biraz araştırın filmdeki kahramanlık olayı Brokenhill saldırısı sivilleri öldürmüş bir terör saldırırsı bunu kahramanlık öyküsü gibi anlatmış adamlar sen de doğrulamış desteklemişsin

3 gün önce
Barış Önay
Barış Önay

yalan baştan sona yalan hintli ve afgan bu kişiler ve sivillere ateş açtılar bu olay tamammen ingiliz kurgusu avusturalyalıları savaşa sokmak adına tezgahlandı

4 gün önce
ümit şener
ümit şener

Erol mütercimler hocaya göre olay şöyle: Avusturalyada İngilizler Çanakkale savaşı için gönüllü asker topluyor. Gönüllü katılım çok az. Biri Afgan diğeri Hintli iki genç sivillerin olduğu bir trene saldırıyor. Çok sayıda sivil öldürüyor. Bunun üzerine İngilizler Türkler saldırıyor propagandası yapıyor ve binlerce gönüllü Çanakkale savaşına katılıyor.

4 gün önce
Serhat Gül
Serhat Gül

Reis sana aldanıp filme gittim pişmanım. Artık yorumların benim için daha az değerli.

4 gün önce
Serhat Gül
Serhat Gül

+ömer BİLGİN Kıza film mükemmel ağlıcaksın harap olucaksın dedim. Mimik oynamadı.

3 gün önce
ömer BİLGİN
ömer BİLGİN

Knk bunlar murat sonerin yorumları falan değil reklam almış büyük ihtimalle

3 gün önce
Murat Tevetoğlu
Murat Tevetoğlu

Yanlış anlaşılabilecek bir isim, ceo su kimse işi bıraksın.

4 gün önce
fatih şimşek
fatih şimşek

Kaldır kardes videoyu

5 gün önce
Bekir Gökmen
Bekir Gökmen

kardeşim iyisin hoşsunda bu hikayenin aslı o şekilde değil :)

5 gün önce
Mavi Kelebek
Mavi Kelebek

Daha bugün gittim filme o kadar güzel bir film ki. Sırf Ali Atay hayranlığımdan gittim ama bütün oyuncular harika bir iş çıkarmışlar. İçim çıktı ağlamaktan.. 🎥

5 gün önce
Ümit Kartal
Ümit Kartal

Ingiltere 'de Londra'da yaşamış Türk olarak söylüyorum güzel savaş-dram filmi yapmışsınız. İngilizlerin Arabistanlı Lawrence , Çöl Kraliçesi Gertrude Bell varsa.. Bizimde İngiliz Kemal (Ahmet Esat Tomruk) , Medine müdafaası: Çöl kaplanı Fahrettin Paşa'mız var..Umarım Diğer Kahramanlarımızı anlatan filmler çekilir gelecekte..

5 gün önce
Görkem Coskun
Görkem Coskun

Abi benim dedem bu hikayeyi bana anlatmıştı bende bu hikayeyi çocukluğumdan beri film yapmak isterdim beni çok etkilemişti ben yapamadım ama helal olsun böyle güzel bir konuyu sinemaya taşıdıkları için

5 gün önce
Gürkan Gürdal
Gürkan Gürdal

müslüm e yaptın mı analiz acaba

5 gün önce
Murad Həsrətov
Murad Həsrətov

Tarix kitablarınızı yazanların kökünü araşdırın onda biləcəksiniz ki niyə bilmirsiz belə şeyləri

5 gün önce
Centilmen Profili
Centilmen Profili

Son zamanlarda izlediğim en iyi filmdi. Umarım boyle filmler daha cok yapılır ve Türk Tarihi dünyaya doğru anlatılır..

5 gün önce
frt hly
frt hly

Filmi anlayamayan herkes için mükemmel bir tanıtım olmuş fragman olarak anlatım kısmı yayınlansa çok fazla etkili olurmuş...

6 gün önce
Ali mert Kalay
Ali mert Kalay

Bu hikaye yıllar önce yabancılar tarafından film olarak yapılmış ve şili de çekilmiş. Hayatta kalan avustralyalı o kadın yazmış. Bizim bu destansı olayı daha yeni film yapmamıza gelirsekte, istanbulun fethini kutlamanın bile bir zamanlar yasak olduğu ülkemizde, bir çok yasağın yeni yeni kalkmasındandır.

6 gün önce
Mc Gusta
Mc Gusta

.

6 gün önce
Hazal Dağ
Hazal Dağ

Film o kadar guzel ki ciktigi gun gittim ve daha 1 hafta olmadi bir daha izledim gerçekten cok guzel Ali Atay Erkan klasigi tek kelimeyle muhtesem bir filmdi

6 gün önce
Atlı Okçu
Atlı Okçu

bildiğimi bildiğime sevindim :D

6 gün önce
Erdemtheboss
Erdemtheboss

bize lisedeki taarih hocamız anzakları savaşa gitmek konusunda hırslandırmak için osmanlı askeri kılığına giren iki kişiyle yapılan bir altadmaca olarak açıklamıştı ele bişey yok demişti belki filmdeki doğru belkide hoca sonuçta hocanın dediği gişe getirecek bir şey değil

6 gün önce
B T
B T

Gerçekten çok güzeldi ( hem film hem yorum)

6 gün önce
Pt Aide
Pt Aide

Hemen inanmayın araştırın arakdaşlar. Avustralya kaynakları Afganistan li bir deve postacı si Bir insanın ne mal olduğu, ciğerinin kaç para ettiği, medenî mi bedevî mi olduğu otomobil kullanmasından anlaşılır.ve dondurmacı maden kasabası krize girince bu ikisi işsiz ve parasız kalıyor olay günü yanlarında askeri kimsede olmayan silahlar çıkıyor yanlarında ve halk bu olaydan dolayı savaşa gönüllü oluyor.Olay dan bugün bile halk bunun komplo olduna inaniyor.Bu film dünyaya bizi kahraman olarak değil sivil trene saldıran terörist olarak lanse ediyor.

6 gün önce
İdris Ayaz
İdris Ayaz

Bu hikayeyi bi yerde duymuştum demek filmini yapmışlar güzel olmuş gerçekten filmi izlemeyi düşünüyorum

6 gün önce
Yaren Kara
Yaren Kara

Avlu bekliyoruz

6 gün önce
Yaren Kara
Yaren Kara

Daha yeni olan Tek Yürek dizisine bakar mısın abi

6 gün önce
Fatih Aslan
Fatih Aslan

Filme 5 arkadaş gittik salonda toplam 7 kişi vardır . filmden hiç zevk alamadık . şahsen internette görsem izlemeyeceğim filmi sinemada izlemek zorunda kaldım .filmin gerçek hikayesi güzel ama olmamış be

6 gün önce
Türk Turani
Türk Turani

Bu tur yaşanmış olayları okuyup bilmek gerek

6 gün önce
muhammet enes çelik
muhammet enes çelik

yanlış anlama o kadar milete hava atıyorsunuz biz kültürlüyüz diye sinama sanatır diye o kadar film kitabı okuyacığınıza bir çankakale kitabı okusanız bunları bilmemekten utanmasınsınız he bende yok diyorsan bende var istersen söyle kitabın ismini sana yazayım sende oku şu anda kitap kayıp ve kitabın ismini ve yazarın tam hatırlayamıyorum o yüzden arkadaşlara yanlış bilgivermek istemem ama sen iste bulur yazarım çanak kaleyle bilgi toplarsın kitaplar bunlar gibi bir sürü destanla dolu oku da sinamama da ben bunu biliyodum diyebil

6 gün önce
bt
bt

Ağabey hevesini kırmam istemiyorum ben de gerçek hikayenin filmdeki gibi olmasını çok isterdim ama maalesef uzaktan yakından alakası yok :( Topraklarımız üzerinde herhangi bir planı olmadığı için İngiliz devletinin tüm baskı ve zorlamalarına karşın Çanakkale'ye asker göndermek istemeyen Avustralya, New South Wales bölgesinde geleneksel bir pikniğe sivil taşımakta olan bir trene Osmanlı oldukları iddia edilen biri Afgan, diğeri Hintli 2 mültecinin saldırması ve trendeki sivilleri katletmesiyle tam 35.000 askerini Çanakkale'ye göndermiş. Olay sonrası anlaşılıyor ki mültecilerin İkisi de uyuşturucu etkisindeymiş. Dahası saldırıda kullandıkları silahlar Osmanlı ordusundaki askerlerin bile yalnızca bir kısmının sahip olabildiği mühimmatlarmış. Yani büyük olasılıkla İngiliz Devletinin Avustralya'ya "bak sen bize yardım destek çıkmıyon ama onlar senin halkına neler yapıyor" deyip kışkırtmak için başarıyla icra ettiği bir False Flag operasyonuna ağladın :(((

6 gün önce
bt
bt

Murat Soner Abi dediğin gibi 2 farklı senaryo var. yazarlara göre olayın kahramanları Dondurmacı kul Mehmet ve Kasap Abdullah.(Örnek verecek olursak Sunay Akın) Bu, filmdekine yakın olan senaryo. Tarihçiler ise olayın kahramanlarının Afganistanlı Mullah Abdullah ile Hintli Gool Muhammad adında 2 mültecinin olduğunu belirtiyor. Yani beni ikinci senaryoya yaklaştıran olayın kahramanlarının mezarlarını görme fırsatı olan bir gezginin bundan 5-6 yıl önce deneyimlerini paylaştığı blog yazısı oldu. Mezarların Sydney’den 300 km kadar bir mesafede olduğunu, fotoğraflarını çekmenin yasak olduğunu ve olayın kahramanlarından biri Abdullah’ın mezar taşında doğum yılının 1855 veya 1854 olduğu bilgisini paylaşmıştı. Abdullah’ın Broken Hill esnasında 60 veya 61 yaşında olması pek inandırıcı gelmedi açıkçası.

6 gün önce
Murat Soner
Murat Soner

Bunların hepsi bir rivayet, bu konu ile ilgili çok fazla yorum var tarihçilerden. Ben filmde anlatılan hikayenin doğru olduğuna inananlardanım. Kaldı ki bununla ilgili bir belge var, o da iki Türk'ün yazmış olduğu savaş fermanı. Hangisine inanacağımız artık bize kalmış. Ayrıca yapım firması ve oyuncular bu konuyu hiç araştırmamış olabilirler mi?Kendilerini bir terör hikayesi üzerinden film yaparak riske atarlar mı? Bunu da sorgulamak lazım. Ayrıca başa sabitlediğim yorumu da okumanı tavsiye ederim.

6 gün önce
NZMRT
NZMRT

medcezir biteli 5 yıl oldu ama çok büyük bir kitlesi vardı zamanında çok rekorlar kırdı oyuncuları ödüller aldı hala başlamasını isteyip diziyi 4-5 kez baştan izleyenler bile var bence bir el at bekliyorum

6 gün önce
Emrah Amir
Emrah Amir

çukur bold pilot gibi ya da bi aşk filmi var onun gibi bu filmin de reklamını yapmadıysa yapımcıları kınıyorum son bölümü izlemedim

6 gün önce
mehmet yiğit
mehmet yiğit

daha bu gun gittim filme.. ben uzun zamandie bir filmde aglamamistim. ayni zamanda tarihi bir filmde bu kadar gulmemistim.. senaryoda biraz daha oynanabilir ve hatta olayi kisa gecip savasa gelebilirlerdi diye dusunmedim degil.. olumleri biraz kolay olsada film cok iyiydi gidilmesini tavsiye ederim.

7 gün önce
c.karlos
c.karlos

severek izliyorum seni.

7 gün önce
Mustafa ARSLAN
Mustafa ARSLAN

Bu 5 dakika 11 saniye süren konuşmanın tek bir cümlesi içine siniyorsa yazık olmuş sana. Yok sinmiyorsa inşallah güzel para almışsındır. Reklamcılıkta para kazanmak nasıl ?

7 gün önce
Kübra Gül Aydın
Kübra Gül Aydın

Bant mag kanalında senden bahsediyorlar ama bu sefer "ama bu dizi " diye değil 😂😂

7 gün önce
Osman Kurban
Osman Kurban

cok yakin arkdasim anlatmisti ozamn merakla dinlemistim su an sinemaya islenmesi beni mutlu etti. ins bursumdan artakalanla giderim 😂😂

7 gün önce
tolga karakoç
tolga karakoç

Senin tavsiyenle filme gittim. Abartılı hikaye, abartılı sahnelerden senin deyiminle içim çıktı. Üstelik hikayenin gerçekle alakası yok, filmde bahsi geçen 2 Türkün aslında Afgan kökenli olduğuna dair bir çok makale var. Film akmıyor, hikaye yalan, anlatım abartılı sonuçta gerçeklikle alakası olmayan yalan dolan bir tarihi film. Senin bu film için para almadığına beni kimse inandıramaz. Ayıp be kardeşim, hayatımdan 2 saat çaldın, bunu telafi etmen lazım.

7 gün önce
erdi koç
erdi koç

Tamamen senin sözüne güvenerek gittim abi.Bin pişmanım.Bu kadar hatayla ve mantıksızlıkla dolu savaş sahneleri, tatmin etmeyen senaryo ve tatsız espiriler...Hikayenin gerçekte aslı astarı olmadığını da tarihçi profesör dayımdan doğrulattım.OLMADI REİS

7 gün önce
Alper Çavuş
Alper Çavuş

Bu Filme asıl şimdi gitmesek tarihimize ayıp etmiş oluruz. Murat Abimiz başlangıçı yaptı biz devamını getirelim :) 💪

7 gün önce
SYK PAYLAŞIM
SYK PAYLAŞIM

Beyler sakin gitmeyin filme paraniza yazık ögrenciyim bide degmiyo

7 gün önce
Sei
Sei

Bu hikayenin kitabını okudum ama ismimnin türk işi dondurma olduğuna hiç dikkat etmedim

7 gün önce
nizam uzun
nizam uzun

Murat! Elli küsur yaşındayım binlerce film izledim.Seni dinleyip ailecek filme gittim.Senaryo,hikayenin akışı vs berbattı.Olayı çok önceden bildiğim için filminin hayalini kurardım zaman zaman.Sadece şunu söylemek isterim.Film bitince yıkıldım.Filmin tek güzel sahnesi sonundaydı.O da Atatürkün sözleriydi.Tek kelimeyle canım hikaye berbad edilmiş.Yazık!

7 gün önce
yellow Black
yellow Black

Öğrenci bileti 25 lira oldu aq

7 gün önce
sanji TR
sanji TR

fazlasıyla bilgili yeterli ve net yorumların çok başarılı 😎

7 gün önce
Yunus Emre Karabatak
Yunus Emre Karabatak

Valla bu hikayeyi biliyorum okuduğum da çok gurulandım izleyincede...

7 gün önce
ENES TEMİZ
ENES TEMİZ

Abi nereden okudun bilmiyorum ama bu hikaye tamamen uydurma. Aynı Amerikanlar gibi yapmışız yani ki bu 2 kişi Türk bile değil Afgan.

7 gün önce
Şahin Gezmiş
Şahin Gezmiş

Birde tarih şöyle diyor... Çanakkale girecek olan ingilizler asker toplayamayınca, bu iki kişi ki bunlar Türk değil.. Sözde iki Türkün düzenlediği kumpasları göstererek anzaklara kin, nefret ve intikam duygusu aşılayarak Çanakkale yi geçmek için ordu topluyor... Ve bu bilgileri barındıran yer ne yazıkkı bir yangında yok oluyor... Tarih spoyleri tek kaynaktan BAKILMAZ....

7 gün önce
Bülent Babaoğlu
Bülent Babaoğlu

Yaptığın büyük terbiyesizlik. Göz göre göre yalan söylüyorsun. Tamam iyi metin yazıyorsun neşeli adamsın ama bize yalan söylemeye hakkın yok. Utanmadan nasıl da gerçekmiş gibi anlatıyorsun. Rezalettt.

7 gün önce
KARA 34
KARA 34

Adam beğendi mk

8 gün önce
ilgincBirAdam
ilgincBirAdam

...mutlaka izlenmeli bu film

8 gün önce
Volkan Nuri Binici
Volkan Nuri Binici

The Battle of Broken Hill olayını nasıl da kahramanlık öykümüz gibi anlattılar da siz de hemen yediniz. Olayın gerçeği şudur arkadaşlar: Sene 1915, iki Afgan dondurmacı, Osmanlı’ya destek vermek adına SİVİL ve ÇOCUK taşıyan bir trene ateş açarlar. İki sivil ve bir 17 yaşında kız çocuğu ölür. TÜRK DEĞİŞ AFGANLARDIR VE TERÖR EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRMİŞLERDİR.

8 gün önce
Safa Pasazade
Safa Pasazade

filmlerden, dizileren tarih öğrenilmez sevgili kardeşim. Gercek hayatta bu deveci ile dondurmacinin da turklerle bir ilgisi yok. Bölgede yasayan müslümanlara Turk diyorlar. (Yeni Zellanda olayı mesela.) Bu iki eleman Afgan, o tren olayı falan zaten Çanakkale harbinden önce. Delinin biri kuyuya bir taş atmış 40 akilli cikaramamıs diger menfaatpereslerde olaya yüklenmiş. filmlere-kitaplara konu olmuş. Gelsin paralar. Olayın aslini merak edenler icin de  "Ekrem Saltık, 1915'de Avustralya'da bir teror saldirisi 'kahramanlık komplo mu?" Toplumsal Tarih sayı 205, Ocak 2011 s.88-93  @kahramansakul dan faydalandım.

8 gün önce
Turkan Eliyev
Turkan Eliyev

Kuzgun nasil film ondanda konus

8 gün önce
kvanceo
kvanceo

En sert ve yerinde vurdumu oturtan cok iyi elestiriler yapan kanalsiniz cidden sizin gibi insanlar 👌👌🖒🖒👌🖒👌

8 gün önce
DİZİ FİLM AJANDASI
DİZİ FİLM AJANDASI

Çiçero 700 bin civarı izlendi buda o civarda izlenir Bizim insanımız böyle filmlere değer vermiyor Recep İvedik olsa izlerdiniz şimdi

8 gün önce
Hatice ÇETİN
Hatice ÇETİN

flim ile ilgili guzel sözleri kendileri yaziyo flim cok kotu gercekten zamaniniza yazik

8 gün önce
Murat Etem Demir
Murat Etem Demir

Teen wolf filmini eleştirebilir misin?

8 gün önce
Fak Fak
Fak Fak

Kafeinsiz kanalı sana baya bir gömdü abi haberin olsun diye yazdım.(Dizi ve sinema gündemi hafta 90 adlı videoda)

8 gün önce
Ryhox
Ryhox

Merhabalar acaba şu dizinin de bi yapıcı eleştirisini yapar mısınız, teşekkürler ---->The Order

8 gün önce
la lisa
la lisa

Abi hercai diye bi dizi başladı onu da yaparmısın sonradan çünkü şu anda sadece 1 bölüm verildi

8 gün önce
Ahmet REİS
Ahmet REİS

Murat Abi senin ilk takipçilerindenim gerçekten harika bir içerik ve kanalsın. sakın bırakma ,youtube ye kaliteli bi kanal gerek o değilde sen abi 1 milyonu geçtinmi bizim yorumları olumazsında şimdiden alırım bi beğenini.

8 gün önce
Ahmet REİS
Ahmet REİS

yok abi yanlış bilgi ilk takipçilerinden değilmişim 6 7 yıl önce ne ya wkkdkwkf ben yeni takipçinim

8 gün önce
Theater
Theater

Kuzgun incelemesi ne zaman gelir? Fikrini merak ediyorum

8 gün önce
Alper Kınıcı
Alper Kınıcı

Reyis Behzat ç hakkında video yapar mısın? Geri dönmesi gündemde.

8 gün önce
ASLAN TÜRKOĞLU
ASLAN TÜRKOĞLU

Merak edene olayı kısaca özetliyim; Olayın adı : Broken Hills War'dır ve Broken Hill kasabasında ve civarında gerçekleşiyor. Anlatılan gibi iki askerimiz, Avustralya'ya bir ferman yazmışlar ve savaş açtıklarını söylemişlerdir, lakin Avustralya ciddiye alıp bir cevap vermemiştir. Cevap gelmeyince daha fazla beklemeyen askerlerimiz, Çanakkale'ye Anzak askerlerine silah ve mühimmat taşıyan trenlerin, raylarını sökmüş ve trenlerin devrilmesine yol açmıştır. Bu trenlerden silah ve mühimmat elde etmişlerdir. Daha sonra civar yerlerdeki Avustralya Karakollarına ki 8 adet karakoldan bahsediliyor baskınlar yapıp 100'ün üzeride askeri etkisiz hale getirmişlerdir. Bu ani ve sıralı saldırıyı beklemeyen Avustralya duruma şaşırıp sorgularken bu iki askerimizin yazdığı fermanı hatırlar ve bölgeye 250 kişiden oluşan bir birlik yollar. Bu 250 kişiden oluşan birlik askerlerimizin yerini bulurlar ve çatışmalar başlar. 250 askerden büyük kayıplar yaşanır ve iki askerimiz daha fazla dayanamayıp Şehit düşerler. Sonrasında bakarlar ki bu kadar kaybın nedeni gerçekten de İki Osmanlı askeridir. Bukadar kaybı iki Türk askerinin verdirdiğini anlayan Avustralya bu olayı örtpas eder, hala tam kabullenmez. Anıt çalışmları fanatikler tarafından zarara uğrar diye de ötelerler ve yapılmaz. (Kesin olmamakla birlikte; bir anıtın yapıldığı fakat foto çekilmenın yasak olduğu söyleniyor, hala rezil olmamak adınay- mış) Çatışmaların yaşandığı batı tarafında kendine siper aldıkları büyükçe kayaların adına Türk Kaya'sı deniyor (günümüzde hala deniyormu bilmiyorum) Zarara uğrayan tren de kayıp (!) ama bazı vagonları müzede... Nitekim bu askerlere en son Türk yakıştırması yapılır, uzun süre kabul etmek istemediler hala etmiyen bir kitlede belki vardır. Olayın 1 Ocak 1915'te başladığıda söyleniyor...Daha detaylı kaynaklardan da araştırabilirsiniz...

8 gün önce
Belinay Pak
Belinay Pak

Hercai dizisini izle

8 gün önce
Belinay Pak
Belinay Pak

Hercaiii

8 gün önce
Belinay Pak
Belinay Pak

Hercaiii

8 gün önce
Belinay Pak
Belinay Pak

Sırf izle diye yorum atıyorum mdkdkdkdkdk

8 gün önce
Belinay Pak
Belinay Pak

Hercaii

8 gün önce
Belinay Pak
Belinay Pak

Hercaiii

8 gün önce

Sonraki

HABABAM SINIFI YENİDEN Filmi Yorumu

04:51

HABABAM SINIFI YENİDEN Filmi Yorumu

Murat Soner

görünümler 175 000

KUZGUN Dizisi İnceleme | Hatalar & Doğrular

04:39

KUZGUN Dizisi İnceleme | Hatalar & Doğrular

Murat Soner

görünümler 95 000

The Amazing ALL-EBAY Gaming PC

16:11

The Amazing ALL-EBAY Gaming PC

Linus Tech Tips

görünümler 873 989

The Story of "Blue (Da Ba Dee)" by Eiffel 65

25:11

ELON MUSK BELGESELİ - İnsanlığın Yükselişi

27:09

ELON MUSK BELGESELİ - İnsanlığın Yükselişi

ZEHİRLİ MİKROFON

görünümler 215 000

The History of Anatolia : Every Year

12:11

The History of Anatolia : Every Year

Khey Pard

görünümler 1 200 000

Sherlock Holmes | Sherlock'un Gözlemi | HD

04:11

Sherlock Holmes | Sherlock'un Gözlemi | HD

Soft Box Türkiye

görünümler 1 300 000

Ayasofya'nın Sırları - 1500 YILLIK TAPINAK

10:18

Ayasofya'nın Sırları - 1500 YILLIK TAPINAK

Engin Deniz Videoları

görünümler 733 000

Çok Güzel Hareketler 2 | Canım Garım (5.Bölüm)

09:36

Çok Güzel Hareketler 2 | Canım Garım (5.Bölüm)

Çok Güzel Hareketler Bunlar

görünümler 1 000 000

Jim Carrey NEDEN Artık Filmlerde Oynamıyor?

08:49

Jim Carrey NEDEN Artık Filmlerde Oynamıyor?

Filme Gitmeden Önce

görünümler 1 400 000

Azerbaycan`da Neler Oluyor? Azerbaycan Tarihi

10:50

Azerbaycan`da Neler Oluyor? Azerbaycan Tarihi

Yusuf Kayaalp

görünümler 291 000

Disney's Aladdin Official Trailer - In Theaters May 24!

2:15

Disney's Aladdin Official Trailer - In Theaters May 24!

Walt Disney Studios

görünümler 26 390 494

SML Movie: Mr. Goodman's Son!

15:19

SML Movie: Mr. Goodman's Son!

SuperLuigiLogan

görünümler 3 508 420

The Final Night at Haunted Queen Mary Ship (w/ KianAndJc)

54:21

Sumo Suit Parkour Battle!

13:45

Sumo Suit Parkour Battle!

Team Edge

görünümler 1 818 046

Switching Siblings with Alisha Marie!

18:28

Switching Siblings with Alisha Marie!

Morgan Adams

görünümler 884 281

Everything Wrong With Ralph Breaks the Internet

21:01

Everything Wrong With Ralph Breaks the Internet

CinemaSins

görünümler 1 711 159

Apple TV Plus March 2019 event in 7 minutes

6:58

Apple TV Plus March 2019 event in 7 minutes

The Verge

görünümler 935 787

5 Foods You're Eating Wrong | The 10s

11:23

5 Foods You're Eating Wrong | The 10s

REACT

görünümler 6 238 148