Kim ulan bu Billy Bauer (!) Black Mirror S05E02

 • katma 3 aylar önce

  Barış ÖzcanBarış Özcan

  Süre: 16:23

  Billy Bauer. Bu ismi ilk kez geçen yılın sonunda yayımlanan Black Mirror dizisinin interaktif bölümü “Bandersnatch”de görmüştük. Dizinin yarattığı “Kara Ayna” evrenindeki hayali UKN televizyon kanalının altındaki bant mesajlarda...
  Geçen hafta 5. Sezon yayımlandı ve bu isim ikinci bölümde tekrar karşımıza çıktı. Bölümü izlemeyenler şimdi gidip izleyebilir, çünkü bu videoda epeyce bir ayrıntıya gireceğim; sürprizler, spoilerlar konusunda hassas olanları uyarmak isterim. Tabi izlemek istemeyenler de olabilir. Onlar için de kısa bir özet geçeceğim. Amacım sadece bu videoyu izlemek için vakit ayıranların o vaktini en iyi şekilde değerlendirmek. Zaten dizinin bu bölümünün ana fikirlerinden biri bu. Vaktimizi bir şeyler izleyerek geçiriyoruz ama baktığımız şeyi göremiyoruz. İşitiyoruz ama duyamıyoruz. Hayatlarımızı ziyan ediyoruz.
  İronik olan şey ne biliyor musunuz? Yabancı film ve dizi eleştirmenlerinin çoğunun en beğenmediği bölüm olmuş. Çok sığ bulmuşlar. Oysa onların eleştirilerini okuduğumda tam da bu bölümde verilen az önceki mesajları anlayamadıklarını gördüm. Yani eleştirdikleri şeyin eleştirdiği şey haline gelmişler.
  Neyse... Ben sizi daha fazla merakta bırakmayıp bölümün konusu hakkında kısa bir özet geçeyim.
  Christopher, kısaca Chris, yani baş karakterimiz Uber benzeri bir uygulama yardımıyla şoförlük yapıyor. Onu tanımaya çalışırken kendisini bir grup terapisinde görüyoruz. Orada bir anne 18 ay önce kızının intihar ettiğini söylüyor. Chris bu kadınla biraz yakınlaşınca fark ediyor ki bu acılı anne her gün kızının Persona hesabına giriş yapmaya çalışıyor. Belki onun neden intihar ettiğini anlarım diye...
  İlk sosyal mesajımız burada geliyor. Persona hayali bir sosyal medya mecrası. Ama hemen her gün gerçek sosyal medyada maruz kaldıkları şeyler, hatta bir takım oyunlar nedeniyle intihar eden çocukların, gençlerin haberlerini duyuyoruz. Persona, kızın annesine onun siteye giriş şifresini vermediği için anne her gün aklına gelen 3 parolayla kızının hesabına girmeyi deniyor.
  Bu bizim yan konumuz. Asıl hikaye başka bir sosyal medya şirketiyle ilgili: Smithereen. Chris hemen her gün bu şirketin yakınlarında taksicilik yapıyor. Bir gün aracıyla o şirkette çalışan Jaden'i arabasına alıyor ve havaalanına gitmeye çalışan bu kişiyi silah zoruyla kaçırıyor. Çünkü sosyal medya şirketinin üst düzey yöneticilerinden biri olduğunu zannediyor. Oysa onun sadece bir stajyer olduğunu öğrenince öfkeden çılgına dönüyor ve başına bir çuval geçirerek başka bir arabayla onu bilinmeyen bir yere doğru sürüklemeye devam ediyor. Yolda bu aracı görüp şüphelenen polisler tarafından takip ediliyor ve kısa bir kovalamacanın ardından nihayet bir tarlanın ortasında durduruluyor.
  Peki Chris’in derdi ne? Neden böyle bir kaçırma eylemine kalkışmış? Billy Bauer’la konuşabilmek için. Kaçırdığı kişinin çalıştığı sosyal medya şirketi Smithereen'ın kurucusu ve başkanı olan Billy Bauer. Tek derdi buymuş! Billy Bauer’e ulaşmak.
  ~
  Videonun tam metni ve kullandığım kaynaklar web sitemde:
  barisozcan.com/kim-ulan-bu-billy-bauer-black-mirror-s05e02
  ~
  TÜM VİDEOLAR ► bit.ly/barisozcanvideolar
  Yeni videoları kaçırmamak için ► bit.ly/barisozcanyoutube
  Altyazı eklemek için ► trfilms.net/us/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCv6jcPwFujuTIwFQ11jt1Yw
  ~
  twitter.com/BarisOzcan
  facebook.com/BarisOzcan
  instagram.com/BarisOzcan
  BarisOzcan.com/sikca-sorulan-sorular

hacer demirhan
hacer demirhan

Barış bey tebrik ediyorum sizi, çalıştığınız bir ekip varmı? Yoksa tüm bu çalışmaları kendi basiniza mi yapiyorsunuz? Ki bu ihtimal beni kendimden soğumaya sebep olabilir!😏

3 saatler önce
Zeliha Toğtay
Zeliha Toğtay

Seni bu yüzden çok seviyorum. Aslında herkesin bilebileceği şeyleri altını çizmiş kitabını bize uzatarak diyorsun ki “bak zaten aynı şeyden bahsediyoruz”

Gün önce
ebubekir &
ebubekir &

Efsane yorum bir tek ben anlayan değilmişim bunu sizden duymak iyi oldu görmediğim noktalarda varmış

4 gün önce
theshadow 2894
theshadow 2894

bu videoyu izlerken herhangi bir detayı kaçırmamak için gözümü telefondan ayıramamam gerçeği...

4 gün önce
Çaçaçoo
Çaçaçoo

SENİ NERDEN TAKİP ETCEZ O ZAMAN BARIŞ APİ

7 gün önce
Kadir PALA
Kadir PALA

Alttan mesajıda aldık 😊😊(BO)

9 gün önce
Yasin Dilsiz
Yasin Dilsiz

Söze alay etme, hafife alma, küçümseme, inanmama, kinaye anlamları katmak için Ünlem işaretiyle birlikte kullanılır: İsteseymiş bu kitabı bir günde bitirirmiş (!) ama ne yazık ki vakti yokmuş.

11 gün önce
fatih yonucuoğlu
fatih yonucuoğlu

abi çok sinirli gördüm seni biraz abartmış olabilir misin

11 gün önce
Krall
Krall

hacı sıktıya bu ulanlı mulanlı başlıklar

13 gün önce
Utku Turan
Utku Turan

(!) .

14 gün önce
H.Ahmet kaynak
H.Ahmet kaynak

bizimde ercüment çözerimiz var

14 gün önce
normalemre
normalemre

Silahlı saldırgan etkisiz hale getirildi mi sonunda anlamadım elleri kırılsın

14 gün önce
Merhaba By
Merhaba By

Ve bu videoyu izlerkende elimizdeler

15 gün önce
Sneaky Massacre TR
Sneaky Massacre TR

Valla okadar namaz niyazdayız ama şu iddadan kurtulamadım. Benim Billy Bauer'im ''Hadi iddaa oyna!'' , ''Bu kuponu kesin tutturacaksın!'' diye diye gidiyor... Zamanım da gidiyor ama en çok giden ise para idi. Yani artık Billy Bauer'i dinlemicem. Teşekkürler Barış abi. Bahis oynamayı bıraktım şuan itibariyle. Yemin ederim.

16 gün önce
Swarthy Boy
Swarthy Boy

Efsane

16 gün önce
Tony Montana
Tony Montana

Youtube da bırakalım mı ? bildirim geliyor yeni video yüklediğinde abi

21 gün önce
Saliha Akın
Saliha Akın

Çok dogru

22 gün önce
Ilkin Abdulla
Ilkin Abdulla

Taşak geçmiyorum mu?

22 gün önce
gül çelik
gül çelik

Mükemmel

24 gün önce
Demirci Ailesi
Demirci Ailesi

Ne mükemmel bir düşünce ile anlatilmis dünya gerçeği herkes senin gibi düşünse şu an dünya gerçekten yaşanacak bir yer olacak .

25 gün önce
yo mama
yo mama

Lütfen DEVILMAN CRYBABY izle. Çok derin düşüncelerin olabileceğini düşümüyorum

25 gün önce
Shina Mashiro
Shina Mashiro

Barış abi son üç yılımda sosyal medya hayatımdan çok şeyi alıp götürdü. Geri gelmeyecek şeyleri. Zamanım var hala gencim ama gidenleri geri getirmek için zamanda faydasız. Ama geçen sene başında ben kendimi kurtardım neyse ki. Ve bu güzel videon ile Billy Bauer ülkemizde bir yumruk daha yemiş oldu. Tabii umarım bu yorumu okuryorsan vaktinden çalmıyorumdur. Billy belki rakipsiz sanıyor kendini ama damla damla uyanışlar akarsu yataklarını süslüyor. Ufak ufak direnişler yarın kocaman bir okyanusa doğru... " Ey Billy Bauer sen kimsin ya? " ( Barış Özcan )

26 gün önce
Ровлвддвжвж РвллвдажвжДыюыююв
Ровлвддвжвж РвллвдажвжДыюыююв

12:50muzik ismi ne

27 gün önce
Sevban Yayla
Sevban Yayla

Bu adamın instagram hesabı var mı bi bakın.. Bana hesap açtırmayın şimdi.

27 gün önce
yağmur Bozay
yağmur Bozay

Ve black mirror izlemeye başlarım.

28 gün önce
ikram beder
ikram beder

"Canının isteklerini kendisine ilâh (yönetici) edineni gördün mü? Şimdi ona sen mi vekil olacaksın?" Furkan, 43. Bu durumda Billy Bauer, sana gerekli olup olmadığını sorgulatmadan istediği zaman, istediği yerde, istediği araçla bir ilâh gibi herşeyi yaptıran canının istekleridir. Bölüm sonunda özet cümle gibi. Artık canının isteklerinden vazgeçip gerekliliği yaşama zamanı...

28 gün önce
Emrah Boztepe
Emrah Boztepe

Barış Özcan, Billy Bauer'in repliğinin bir bölümünü kendisi seslendirerek aslında üstü kapalı günah çıkartıyor olabilir mi? "Tüm platformumuz (Youtube kanalım), yemin ederim ki, başlangıçta farklıydı. Ne bileyim, sanki, bambaşka bir şeye dönüştü. Bu noktaya adım adım geldi. Bana dediler ki: 'Optimize etmeyi sürdümelisin Bill (Barış), insanlar ellerinden bırakmamalı (sürekli seni izlemeli)". Barış Özcan aslında bize "Lütfen benim yaptığım her şeyi beğenmeyin, eleştirel bakın ve seçici olun. Beni 'çoğunluğa hitap edip çok izlenen youtuber' yapmayın, 'azınlığa hitap eden ama kaliteli işler yapan youtuber' olarak kalmama müsade edin!" demek istiyor olabilir mi orada? Alın size "Black Mirror" senaryosu. :)

29 gün önce
Cantürk Aktaş
Cantürk Aktaş

Ben galiba 3.sezondayken bu video geldi, özellikle bekledim, "sonra izle" listeme ekledim. Bugün bölümü izledim, sonra bu videoya geldim. Gerçekten müthiş analizlerle anlatmışsınız. Bazen algılar kapalı izliyoruz dizileri. Sırf bölümleri, sezonları tüketebilmek için.

29 gün önce
Baymyrat Atayev
Baymyrat Atayev

En son telefona bildirim gelip, bakmadan bitirseydi

Aylar önce
türk kahvesi i
türk kahvesi i

Dizinin o bolumunu izledikten sonra facebooku (telefondan silemedigim icin) devre disi biraktim instayi sildim daha once twitteri bir sure sonra sildim ve teknolojinin yuzde 60indan kendimi uzaklastirdim artik sadece vazi bilgi videolari ve dizi izliyrum ve bu cidden eski hayatima gore daha iyi zamanimi daha iyi kullanabiliyorum yani size de oneririm

Aylar önce
EYYÜP DEMİRCAN
EYYÜP DEMİRCAN

Yine harika bir video ...

Aylar önce
eşrefi mahlukat
eşrefi mahlukat

ALLAH RAZI OLSUN KIRAL ABİM

Aylar önce
Mert Tüfekçi
Mert Tüfekçi

erol egemen bunu beğenmedi

Aylar önce
Caner Ermişer
Caner Ermişer

barış özcan inşallah bu yorumumu okursun. iyice saçmalamaya başladın çünkü, seni takipten çıkıyorum. aptallara hitap eden birisi her zaman karşısında büyük bir kitle bulur. tek etkileyici yanın ses tonun sanırım. sadece kendin akıllı sanıyorsun sanırım. yazacak çok şey var ama neyse ben artık bıraktım seni.

Aylar önce
Gülnur Sönmez
Gülnur Sönmez

Haklısın...

Aylar önce
Yasin Akay
Yasin Akay

sen nasil telif ihtarı almıyorsun bu dizi görüntülerinden üstad ?

Aylar önce
Ahmet Akif Saygın
Ahmet Akif Saygın

billy bauer kaleci mayer nadya komonaçi bridget bardot fenerbahçeli cemil...

Aylar önce
Aliyar Çınar
Aliyar Çınar

Yine güzel bir yorumlama.

Aylar önce
İbrahim Yağız
İbrahim Yağız

Tek kelime ile efsane abi hayranlıkla izliyorum videoları çok teşekkürler abi

Aylar önce
Salih Yanmaz
Salih Yanmaz

"Kim lan bu Erol Egemen!" Kaybedenler Kulübü

Aylar önce
Mehmet Alper Taşçı
Mehmet Alper Taşçı

Bu video neden bu kadar iyi? Bayıldım

Aylar önce
Halil Özel
Halil Özel

Harikaydı ya :) Hocam diğer bölümlerle ilgilide videolar yapsan süper olurdu ;)

Aylar önce
M. Efe
M. Efe

Nadir açan bir çiçek gibiydin barış.ama artık eski sen yoksun. sen artık bir reklamsın.

Aylar önce
Reşat Balaban
Reşat Balaban

Güzel video ama ben o kadar ilgilenmiyorum, çünkü youtube hesabından başka hesap kullanmıyorum. Etrafımdaki insanları da uyarıyorum. Sizlerde yakınlarınızı uyarın, çünkü hayat ve zaman geri dündürülemez...

Aylar önce
Ömer Zeyd Kuran
Ömer Zeyd Kuran

Adam gibi adam barış özcan

Aylar önce
Kamil Canberk Atik
Kamil Canberk Atik

Billie'nin klasik bir Jesus Karaterine de benzediği bir gerçek. Bir tanrı bir ilah olduğunun yanında.

Aylar önce
mehmetk2727xx
mehmetk2727xx

Facebook artk tüm telefonlarda sistem uygulaması olarak geliyor ve ben zorla uygulama kaldırma programlarıyla kaldırıyorum gerek yok hesabımıda farklı isim ve bilgilerle kaydettim mesela brezilyada yaşıyorum faceye göre her neyse sosyal medya da taklmak yerine sürekli spotify dan tidal music den farklı müzikler dinliyorum şuan da pubg zaman katili oldu artık çocuk genç yaşlı demeden evli bekar asker polis avukat vs vs demeden herkesi gece vakti uyanık tutup sabah erken kalkmasına engel oluyor . Youtube da iyi değil lakin bu şekil de bilgi veren kanalları izlemek dışında...

Aylar önce
Bilgehan Gül
Bilgehan Gül

Hem bu kadar ince şeyleri bulup hem tavsiye verip hem güldürüp hem de kendi videonda kendi reklamını bu kadar güzel yapıyorsun ya helal olsun. Sondaki şey normal bir insanın bulacağı bir şey değil. Umarım ben uydurmuyorumdur.

Aylar önce
İlker Dalar
İlker Dalar

Billy Bauer'i canlandıran aktör Yusuf Yazıcı.

Aylar önce
Niyazi Emre Akbaş
Niyazi Emre Akbaş

Barış Özcan izlediğim gün 300 iq ertesi gün 3 iq

Aylar önce
Onur
Onur

Tebrikler

Aylar önce
Mehmet Yok
Mehmet Yok

Parantez işaretini anlayanlar yazabilir mi ?

Aylar önce
Mert Can Dağdelen
Mert Can Dağdelen

sen harika bir detaysın barış abi

Aylar önce
düşünenadam
düşünenadam

Rahmetli Barış MANÇO'dan sonra ufkumu açan ikinci kişisin. Böyle devam et " Faydalı insan" yolun açık olsun...

Aylar önce
Kemal Sami Karaca
Kemal Sami Karaca

"Nasıl zaman öldürülür" fikrinin 16 dakika 22 saniyelik kanıtıdır

Aylar önce
Elif Şanlı
Elif Şanlı

Bu videoyu Black Mirror 5. sezon 2. bölümü izleyene kadar izlememeye karar vermiştim. Az önce o bölümü izledim ve soluğu hemen burada aldım. Ne kadar muhteşem bir bölüm analizi olmuş. Çok etkilendim. Bölümün hemen üzerine ne kadar da güzel gitti. Arada bir yorum olarak yazıyorum yine yazacağım: İyi ki varsın Barış Özcan.

Aylar önce
MaketZeka
MaketZeka

video sonundaki ünlemleri parantez içine alma olayını video başlığına koymasını anlayan bir tek ben miyim?

Aylar önce
Oğuzhan KAMYAN
Oğuzhan KAMYAN

Erol Egemen?

Aylar önce
Hanife Tunç
Hanife Tunç

ne müthişsiniz

Aylar önce
PELİN ÖZDEN
PELİN ÖZDEN

Barış Ağbi Netflix de The Great Hack isimli bir belgesel var.1 saatlik. İzlemiş olman muhtemel ve hatta kaynaklarının daha önceki videolarında var olması sebebi ile daha fazla bilgiye sahip olduğun için izlemeni ve yorumlamanı rica edebilir miyim?🙆‍♀️

Aylar önce

Sonraki

Black Mirror: Season 5 | Official Trailer | Netflix

1:48

ЧЁРНОЕ ЗЕРКАЛО ПО-РУССКИ

1:15:41

ЧЁРНОЕ ЗЕРКАЛО ПО-РУССКИ

ЕГОР

görünümler 1 363 408

Millie Bobby Brown Apparently Faked Skincare Demo

1:05

Millie Bobby Brown Apparently Faked Skincare Demo

Inside Edition

görünümler 615 454

Ashley O - On a Roll | Official Music Video

2:30

Ashley O - On a Roll | Official Music Video

Netflix

görünümler 16 096 980

Обзор игры Black Mirror

5:51

Обзор игры Black Mirror

StopGame.Ru

görünümler 102 702

Black Mirror S03E01 Airport scene

2:53

Black Mirror S03E01 Airport scene

drab2000

görünümler 936 648

Radiohead - Black Mirror - Exit Music

5:10

Radiohead - Black Mirror - Exit Music

LeBreton

görünümler 3 977 378

Black Mirror Season 1 Trailer

2:30

Black Mirror Season 1 Trailer

dizitavsiye.net

görünümler 1 091 830

The Decline of Black Mirror

31:11

The Decline of Black Mirror

Thafnine

görünümler 434 571

Black Mirror | Striking Vipers | The first fight

2:26

Every Black Mirror Episode Ranked Worst To Best

12:46

Black Mirror Season 1-5 Every Episode Ranked

20:22

Black Mirror Season 1-5 Every Episode Ranked

BrainPilot

görünümler 123 609

Black Mirror Bad

22:01

Black Mirror Bad

Big Joel

görünümler 538 614

Finally

2:04

Finally

Bongo Comedy

görünümler 9 600 373

Bilal Hancı feat. Özkan Meydan - Feriğim (Official Video)

3:08

"Çok sevdim yalan oldu" şarkısı çalıntı mı?

2:25

"Çok sevdim yalan oldu" şarkısı çalıntı mı?

Show Ana Haber

görünümler 2 196 438

Çim Biçme Makinesine Bilgisayar Attık - Biçebildi Mi?

13:07

Vatandaşın önce doları, sonra altını gider!

11:53

Vatandaşın önce doları, sonra altını gider!

Avrasya Yatırım

görünümler 48 786