F 35 mi S-400 mü? Ne olacak Bu İşin Sonu????

 • katma 13 gün önce

  Ayhan TarakcıAyhan Tarakcı

  Süre: 16:35

  S-400 füze sistemi alımımız yüzünden ABD ile ilişkiler iyice gerildi. Konu kamuoyunda öyle bir noktaya gelmiş durumda ki iki sistem birbiriyle kıyaslanmaya başladı. Peki işin aslı nedir? Bu sorun nasıl çözülür? Merak edenler içeri!
  Adreslerim:
  Facebook: Donanımcı Baba
  Twitter: @donanimcibaba
  Instagram: ayhantarakci
  Kaynakça:
  nationalinterest.org/blog/buzz/war-sky-russias-s-400-vs-americas-stealth-f-35-and-f-22-who-wins-26791
  www.kokpit.aero/s400-mu-f35-mi
  tr.euronews.com/2018/11/29/pentagon-un-turkiye-raporunun-detaylari-ortaya-cikti

Ayhan Tarakcı
Ayhan Tarakcı

Not: İsrail F35'lerinde, radar kesit alanları daha fazla görünsün diye yansıtıcı reflektörler kullanmakta ve uçağın gerçek radar kesit izini bu şekilde saklamaktadır.

13 gün önce
H. Abigail Yucel
H. Abigail Yucel

Türk pilotları 2018 Haziran ayında geldiler eğitim almak için buraya. İsrael Hava Kuvvetlerinin pilotları 45 gün içinde eğitimlerini tamamlayıp uçakları alıp gittiler. İsrael pilotlarının 45 günde öğrendiklerini Türk pilotlar 18 ayda öğreniyorlarsa bu Türk pilotların tamamının geri zekalılardan oluştuğu anlamına gelir, geri zekalı pilotlarınız varsa durum zor zaten.......Ve Trump erdoğan ile kıyaslanırsa erdoğan onun tuvalete bıraktığı kadar bile değer taşımaz.

2 gün önce
Baris Er
Baris Er

X-32 JSF Bu ucakla ilgili bir video yaparmısınız lütfen. F32 ve F35 arasındaki fark nedir, Bu ucaklar neden F18-E/F den daha yetenekli. Türkiye F35 yerine F16-70block(F21) alsa nasıl olur Bunun gibi bi kac soruyada cevap verirseniz cok seviniriz. Saygılar.

9 gün önce
Irfan Baskal
Irfan Baskal

F 35 ,de radar mı varmış , da ..ya sen teknolojiden ne anlarsın susak...

12 gün önce
Hikmetnuru
Hikmetnuru

+swordoftemple son 70 seneyi ozetlemissin... israil in varligi ABD nin istedigi fiyata silah ve ilac satmasi bunun karsiligindada ucuza hatda bedavaya petrol almasinin garantisi... petrol cikaran amerikan sirketleri, bir miktar vergi niyetine para veriyorlar monte ettikleri diktatorlere...

12 gün önce
meg lola
meg lola

F35 alip kime karsi kullanabilecegiz?? bu isten vazgecilmeli... lockheed martin israil'den baska ulkeye ALIS sistemini acmiyor, bu durumda istedigi zaman ucaklarinizi yerde bloke edebiliyor... https://www.thedrive.com/the-war-zone/11806/lockheed-made-a-three-minute-long-cartoon-just-to-explain-f-35s-alis

2 saatler önce
duran B
duran B

Kesinlikle s-400 diyorum amerikaya hic bir sekilde guvenemeyiz adamlar acik acik pkkyi destekliyor zararin neresinden dönersek kar amerika'dan bir an once uzaklasmaliyiz Turk askerini nasil şehit edebilmek icin pkkya binbir strateji uretiyor butun pisliklerin arkasindan bunlar cikiyor

2 gün önce
Arslan Dosyyew
Arslan Dosyyew

Aynen doğru diyorsun.

3 gün önce
Arslan Dosyyew
Arslan Dosyyew

😁

3 gün önce
Ertuğrul Gazi
Ertuğrul Gazi

Çok düşündük kardeşim neyi kime emanet ederiz diye sen rahat ol.. Bu nedir ulan

3 gün önce
MekaTurk
MekaTurk

allah senden razı olsun hocam kafalardaki büyük bir soru işaretini aydınlattınız teşekkür ederim.

6 gün önce
muzaffer toptaş
muzaffer toptaş

ayhan kardeşim dikine füze atmışız bununla ilgili video bekliyoruz saygılar.

6 gün önce
Kebapçı Hitler
Kebapçı Hitler

Ikisinide almiyalim kendikiz uretelim

6 gün önce
4e yatırım
4e yatırım

boıng 737 max ile ilgili yaparmısınız, kolay gelsin

6 gün önce
mustafa öner
mustafa öner

F35 den yana olmak daha mantıklı bize katacağı çok şeyler var. Göz ardı edilmeyecek harika bir uçak.

7 gün önce
Salih Çeşmebaşı
Salih Çeşmebaşı

Embesil TRAMP

7 gün önce
Tim tim galaktiyos
Tim tim galaktiyos

F-35'in en etkili silahını biz üretiyoruz(SOM füzesi). Bu durumda F-35'leri verme konusunda oyunbozanlık yaparsa kaybedeceği çok şey var demektir.

8 gün önce
Cihan Ceylan
Cihan Ceylan

S-400 vs Hisar-c patriot vs Hisar-b değerlendirmesi bekliyoruz.

8 gün önce
Ramazan İzgi
Ramazan İzgi

F35'lerin yazılım kodları bizde olacak mı.? Şayet kodlar bizde olmayacaksa, uçağın kumandası sahibinin elinde olmaz mı.? Bu durumda, ABD istediği zaman bu uçakları kilitleyemez mi.? F35 alındığı zaman, Hava Kuvvetlerimizin ABD'ye bağımlılığı devam ettirilmiş olmayacak mı.?

8 gün önce
Umut Kara
Umut Kara

Trump ile konunun hiçbir ilgisi yok. ABD'de birden fazla ekip var ve hiçbir grup F35'ler Türkiye'ye verilsin demiyor. Türkiye'ye en yakın grup diyebileceğimiz EUROCOM bile verilmesin dedi. CENTCOM kim bilir neler diyordur. Yani Trump'a gelene kadar kimler var, verilmesin diyen. Trump en sonda kalıyor. Birden çok ABD var ve hepsi birden verilmesin diyor. Konunun Trump'la en küçük bir ilgisi yok. ABD tezlerine gelince hikaye. S400'ler elde ettikleri bilgileri nasıl Rusya'ya gönderecek. Cinler aracılığıyla mı?! Telgraf teli ile mi?! Mektup ile mi?! Radyo yayını ile mi?! Evrene sinyal gönderecek ve bu sinyalleri biz ya da ABD fark etmeyecek, engelleyemeyecek öyle mi? Sisteme sahip olup bunu engelleyemeyeceğiz ha ?! Bu tez tümüyle palavra ve Ayhan Tarakçı da o palavrayı bize güzel güzel savunmuş. Dahası S400'ler Suriye topraklarına Rus ordusunda bulunuyor. Buradan ilgili gözlemi yapıp yine Rusya'ya gönderemez mi? ABD'nin bu işe karşı çıkması ile F35'in gizli bilgileri vs.'nin Rusya'ya geçmesinin hiçbir ilgisi yok. Adamlar tarafınızı seçin diyor, olay bu kadar basit. Genel olarak da çok ABD tarafgiri bir yayın olmuş. S400'lerin kamyonunu mu yapıyoruz diye dalga geçiliyor (her zaman olduğu gibi dezenformasyon için) F35'in motorunu biz yapıyoruz gibi anlatılıyor. Bir zahmet F35'in neyini biz yapıyoruz onu da dalga geçerek anlatsaymış. Elbette S400'de teknoloji transferi yok, zaten Ruslar olacak demediler. Adamlar baştan bunu söylediler. Şimdi ABD sert yapınca vay Ruslar bize teknoloji de vermiyormuş gibi yan çizmeler başladı. Bu tür teknolojileri istiyorsan oturup çalışacaksın. Son olarak S400'leri alacak yürek Türkiye'de hiçbir hükümette yok. Vatandaşlarda da yok. Yakında bu işin iptali haberi gelecek. Her zamanki gibi ABD'nin güdümünde devam edeceğiz. Bu kısmını örtük de olsa doğru anlatmış.

8 gün önce
neyzenty
neyzenty

Suriye'deki ve Rusya'daki S400 ve benzeri sistemler ile NATO uçaklarını ve sistemlerini zaten takip etmiyorlar mıdır? (Neticede Suriye İsrail ile, Rusya da birkaç NATO ülkesi ile komşu). Ayrıca sizin daha önceki videolarınızda da bahsettiğiniz gibi Çin F35'in birebir kopyasını çoktan üretti, istenirse buradan da NATO sistemleri takip edilebilir. Türkiye'nin S400 almamasını istemeleri tamamen politik bir durum gibi gözüküyor, teknik kısmı biraz hikaye. Bölgede istedikleri parçalanmış zayıf devlet kurgusuna tek mani olan ülke Türkiye. Ayrıca Doğu Akdeniz'deki yapılmak istenilen şeylere taş koyan ülke Türkiye. Son yıllarda yaşadığımız bütün sıkıntılar bunlardan dolayı. S400 almasak da başka bahanelerden dolayı benzer durumlar olacak.

8 gün önce
Cengiz Kadric
Cengiz Kadric

S 400 sart ....f35 alsak almasak ne degisir ki, embargoyu koyar...S 400 almasak bile embargoyu koyar....S 400 sart!

8 gün önce
Sanane Ilgisiz
Sanane Ilgisiz

bayağı taraflı olmuş video patriot istendi ama verilmedi abd ye iyi bir güzelleme yapmışşınız kongre onay vermiyor cevabı abd denen yavşak ülke tarafından verildi f 35 ten çıkarsa almanya gibi defolup giderler başka bir bok olmaz ki f35 beklentilerin altında kalmıştır çok muallak sıkıntılı f16 gibi görmemek gerekir

9 gün önce
KARGIN HAN
KARGIN HAN

Fena guldum :D 02:50- 03:27

9 gün önce
Mehmet Ali Topcu
Mehmet Ali Topcu

Abim hiper sonik füzeler ile ilgili bir video yapabilirmisin Türkiye'nin bununla ilgili çalışmaları varmıdır.

9 gün önce
rashied kuchuk
rashied kuchuk

Ayhan bey mümkünse politik konulara girme olmamış :) çok yavan

9 gün önce
kavs javs
kavs javs

En temizi tr nin ortak üretimi vermemelerini bahane edip s400 alımını iptal etmesi. Devletlerin her yaptığı eylemde kar zarar hesabı yapması lazım. Geleceğimiz avrasya bloğu olabilir ama bu bloğun lideri Ruslar değil Çin olacak. Ona göre hareket etmek lazım.

9 gün önce
kavs javs
kavs javs

Ayhan hocam Rus tarafına biraz naif bakıyorsunuz gibi

9 gün önce
Umut umut
Umut umut

Şimdi benim anlamadığım bir olay var. Dedin ki işte suriyede uçak uçursam bu radarlar algılayacak şu olacak bu olacak. Rusya bu f35 lerin radarda tespit özelliklerini suriyedeki üslerine koyup da bakamazlar mı ? Veya suriyeye yerleştirilen s400 lerin radarları incirlikten kalkan uçakları göremiyor mu?

9 gün önce
Ayhan Tarakcı
Ayhan Tarakcı

Yukarıda Sabitlenmiş yorumunu okudunuz mu?

9 gün önce
Levent Topcu
Levent Topcu

sen ABD ağzı ile konuşuyorsun, tarafını seç artık ya ABD yada Türkiye. içimizde hainleri istemiyoruz artık. Önce YÖK feto culardan temizlenmeli sonrada ülkenin tamamı inşallah. ALLAH BU ZALİMLERE BİR DAHA FIRSAT VERMESİN İNŞALLAH.

9 gün önce
Ertugrul Abay
Ertugrul Abay

Almanya ve Hollanda kardeşim iç politika meselelerini benim ülkemde taşıma dediler ( başkanlık referendumu sırasında ) doğu kurnazlığı yaptık! Onların yasalarını iplemeyerek bakanlarımızı dolaylı yoldan oralara yolladık. onlar da sert tavır aldı. alman milletvekilleri Türkiyede konuşlanmış Alman Nato askerleri ile görüştürmeyerek yine ulusan meseleleri iç politik meselelerle karıştırdık. Rus uçağını aşırı bir tepki vererek düşürdük. Sonra da biraz da Rusya ya siyasi rüşvet olarak s400 siparişi verdik. Batı bence sonunda hangi paktta yer almak istediğini seç diyecek sonunda!

9 gün önce
os360
os360

@ayhan tarakcı Siyasi mevzulara girmek istemediğini söylemene rağmen Trump hakkında demediğini bırakmamışsın. Halbuki Suriye'deki ABD - PKK işbirliği Obama zamanında başlamıştı.

9 gün önce
Can
Can

Hocam Trump'a geçiriyorsun iyi güzel de alternatifi Hillary.... Hillary gelse hedeflerinden biri Suriye'de Esad'ı devirmek, diğeri de Rusya'ya 'haddini bildirmekti'... Bizim açımızdan ve insaniyet namına bunun sonuçlarını düşünebiliyor musun? Trump beceriksiz olabilir ama dış politika açısında ABD'yi bütün savaşlardan çekmek isteyen bir adam sonuçta... Suriye'den, Polonya'dan ABD askeri çekile hem ABD hem de Dünya barışı adına daha iyi olmaz mıydı?

9 gün önce
Vahşi Hayat
Vahşi Hayat

İşin bu kısımlarını hiç bilmiyordum.Helal yararlı bir video olmuş

9 gün önce
Baris Er
Baris Er

X-32 JSF Bu ucakla ilgili bir video yaparmısınız lütfen. F32 ve F35 arasındaki fark nedir, Bu ucaklar neden F18-E/F den daha yetenekli. Türkiye F35 yerine F16-70block(F21) alsa nasıl olur Bunun gibi bi kac soruyada cevap verirseniz cok seviniriz. Saygılar.

9 gün önce
Sinan Unal
Sinan Unal

Sen mrk etme dostum o sistem gelsin bizimkiler aynisini yapar...

10 gün önce
Hasan Mahmut Taşkıran
Hasan Mahmut Taşkıran

F 35 ler geliyormuş galiba

10 gün önce
Life stopme
Life stopme

Turkiyede bu kadar gereksiz ve bilgi sahibi olmayan f 35 ve s 400 tartismasi varken bu kadar guzel ve aciklayici bir video yaptiginiz icin tsekkurler.silahli kuvvetlerin sizce hangi yonunu gelistirmesi gerekir?dunya ordularina hakimsiniz bu konu hakkinda video yaparsaniz sevinirim.cunku videolariniz cok gercekci goruslere dayaniyor.emeginiz icin tesekkurler

10 gün önce
TROLL KAFA
TROLL KAFA

Aselsan lazer savunma sistemi hakkında bilgilendirici bir vidyo yapabilirmisin

10 gün önce
yunus ilhan
yunus ilhan

Ülkeyi bu kadar asagilamaniza gerek yok bence .

10 gün önce
Mehmet Yildiz
Mehmet Yildiz

babacan dusen boeing 737 hakkinda da bi video yaparmisin senin anlatimin cok iyi

10 gün önce
Batman Gamer
Batman Gamer

Sevgili ayhan uzun süredir abonen olarak seni severek takip ediyorum fakat bu klibinde politik reklam gördüm lütfen siyasi olarak yanlı kanal reklamlarını almaz san daha iyi olur saygılar ve başarılar diliyorum.

10 gün önce
TÜRKİYE 16
TÜRKİYE 16

Ayhan Bey Ne Güzel Özetledin Durumu Yukarı Tükürsem Bıyık Aşağı Tükürsem Sakal Yıllardır F 35 üretimi için dünya kadar AR-GE masraf altyapı çalışmaları yaptık olası projeden çıkarılma büyük bir istihdam kaybınıda beraberinde getiriyor

10 gün önce
Yiğit Karan GÜRSES
Yiğit Karan GÜRSES

5:15 donald trump gibi bir embesili başkan yaptığınız için teşşekür ederim XD

10 gün önce
patates sogan
patates sogan

5:13 abi sanane seçerse seçsinler kendi yorumunu katmadan anlatırsan daha iyi olur

10 gün önce
Thomas Douscha
Thomas Douscha

S400 olmazsa olmazımızdır. Güneyimizde teröristlerden devlet kurmaya kalkan bir ABD ve AB var. Video yu beğenmedim. Amerikalıların görünür sebebini gerçek sebep sanmış açıkçası. Gerçek sebep silah pazarını kaptırmama ve Türkiyenin Rusyadan uzaklaşma gayretidir. Türkiyenin sebebi nerede? Neden S400? Son 5 yıldır ki bu aslın da 28 yıl geriye kadarda gider açık bir şekilde eylemelriyle ABD ve AB diğer deyimle sözde müttefikler , düşmanca niyetlerini açık bir şekilde ortaya koymuşlardır. Türkiye için artık tehdit algısı değişti. En büyük dış tehdit Batı artık. İşte bundan S400. Politikadan bahsetmeyeceğim diyerek sadece Amerikan politikasının hikaye kısımlarından bahsedip gerçeğini es geçip Türkiye nin neden bu yola girdiğini es geçmek bu video yu çok sığ bir hale getirmiş. Ülkemizin en büyük eksiği hava savunma sistemidir. Bu sistemler ısrarla batı tarafından Türkiye ye satılmamıştır. Bu da akıllarda bir şüphe yaratmıştır. Bugün Amerika dahil kendi ülkemizin topraklarında bizimle savaşabilecek bir yabancı ordu yok!!! Vietnamda Afganistan da yenilmiş dev ülkeler bunlar. Ama havadav istediklerini yapabilirler.ç Arap baharı da böyle yapıldı zaten. Şöyle düşünün salağlam bir zırhınız var ama karnınız açıkta. İşte savunmamızın tam olarak durumu bu. Hava savunma sistemleri Türkiye ye yerleştiğinde artık onların uzaktanda dokunamayacağı bir ülke haline geleceğiz ve dahası yakın bölgemizdeki operasyonlarını sınırlayabileceğiz. İşte tüm tatavanın gerçeği bu. Başka bir şey değil. Natocu Batıcı bir bakış açısı bize lazım değil. Avrasyacılıkta bize lazım değil. Çıkarımız ihtiyacımız neyi gerektiriyorsa bize o lazım. Bugün o Batı kulübü değil!

10 gün önce
Elmir Topal
Elmir Topal

Ayhan hocam askeri platform veya silahların isimleri nerden gelir neye göre belirlenir bunlarla ilgili bilgilendirme videosu yapma imkanınız var mı acaba

10 gün önce
Nurı GULERCAN
Nurı GULERCAN

Muhterem Ayhan bey videonuzu izledim.S 400 alınmasının amerikan tarafında nasıl bir yankı bulduğu itirazların nereden kaynaklandığı başlığını anlatırken ,Amerikan askeri kanadının s400 lerin f 35 uçağının radar analiz sonuçlarının rusyanın eline geçeceği şeklindeki Amerikan askeri kanadının kaygıları bulunduğu şeklinde açıkladığınız tez hakkında bir şeyler söylemek istiyorum... Evet doğru Amerikan askeri kanadı bu uçağın Türkiye ye siyasi politik kaygılar nedeniyle (dayatmaların türk hükümeti tarafından yerine getirirlmemesi) verilmemesi olasılığı nedeniyle elinde bulundurmak istediği bir bahaneden öte bir şey değildir. şöyleki ...Suriye Lazkiyede bulunan RUS s400 bataryaları İsrail tarafından kullanılan f35 leri zaten analiz ediyor.keşke amerikan tarafının bu tezlerinin bir bahaneden ibaret olduğunu da belirtseydiniz.Bu sizin videonuzun sonunda şu sonuca varmanıza neden olurdu ..s 400 ,kesinlikle daha büyük bir ihtiyaç rusyadan hava savunma sistemlerinin tedariki ve bu teknolojinin muhakkak transferinin getireceği kazanım son 40 yıldır batının tüm savaşlarda kullandığı hava üstünlüğüne ağır bir darbe vurur .

10 gün önce
Cagdas Riza Yurekli
Cagdas Riza Yurekli

Türkiye’nin gerçekten gelişmiş bir radar ağı var. Biz S400 sisteminde kendi radarlarımızı kullanamaz mıyız? Yani S400’ün sadece lançer ve füzelerini alıp kendi radarlarımız ile (Çafrad gibi) kombine edemez miyiz? Böylece hem ortak üretim üzerine büyük gelişmeler olur, hem de NATO IFF kütüphanesi riske girmez.

11 gün önce
marron allen j
marron allen j

En iyi kendimiz mili yapmamız gerekiyor sistemlerimize en uygun olur hemde daha ucuza yapar kullanırız

11 gün önce
kıvanç oğuz
kıvanç oğuz

Adamların başkanına rahatça embesil diyorsun, abd medyasında da bu tür eleştiriler var, sıkıyorsa tr için bu tarz şeyler söyle ;) demokrasi böyle bir şey işte :)

11 gün önce
kamil fatih pehlivan
kamil fatih pehlivan

Ama abi hakan kılıç makalesinde şu ana kadar hiç bir sthealt uçak ülke sınırları içinde ve dışında reflektörsüz uçmadı, savaş hali dışında da uçmaz diyor.Avrupa da ki F35 ler de reflektörsüz uçmaları yasak . S400 ler zaten her hss gibi 7/24 değil tatbikat ve tehdit ortamında aktif olan sistemler.Yani amerika bu konuda çok da haklı değil aslında.

11 gün önce
Gökhan Canbolat
Gökhan Canbolat

S300'ler dediğiniz gibi Girit adasında "çürümeye terkedilmedi"! Bunu sizin gibi bir adamın iddia etmesi çok garip. Giritteki S300'lerle İsrail, Yunanistan ve Abd tatbikat yapmakta, sistemi çözmeye çalışmaktadırlar. Bu haberler de bir çok kez açık kaynaklarda yayınlandı. Hatta bazı tatbikatlara Mısır, BEA ve Suudi uçakları da katıldı. Biraz yanlı bir yorum oldu sizinki, şaşırdım...

11 gün önce
sirac hamza
sirac hamza

PEKİ SANA BİR SORU RUSYANIN SURİYEDEKİ S400 LER BİZDE OLACAK S400 GİBİ BİLGİ TOPLAMIYORMU

11 gün önce
Turan Horozoglu
Turan Horozoglu

Ya ister F35 projesınden çıkartsınlar ister çıkartmasınlar,bize teknolojı transferi yapmıyorlarsa o projede olunmayacagını alınmayacagının polıtıkası geregı edınılen tecrube ve teknolojık bılgıler ıle bız yapmamız gereken Savaş uçagını yapacaz,yapım aşamasında onların F35 lerıne hıç gerek bıle kalmayacak, S400 leregelırsek ondan eddınılcek teknolojık transfer ıle bızdekı teknolojıyı bırleştırıp daha ıyısını yapma aşamasını bıtırecegız.

11 gün önce
Ahmet Coşkun Bayazıt
Ahmet Coşkun Bayazıt

Trump ın tekrar seçilmeyeceği konusunda çok iddalı konuşuyorsunuz. Bakalım ne olacak? S400 konusunda bilmiyorum dediğiniz hususlar oldukça stratejik ve sıradan insanların bilmemesi gereken hususlar olabilir...Bunlar devlet sırrı olabilir, eminim bu bilgileri öğrenmek için çok çalışıyorlardır..

11 gün önce
elxan_mma
elxan_mma

Abi Azerbaycan milli silahlariyla ilgili vide ceksen sevinirim

11 gün önce
German Yücel
German Yücel

Rusya'da şimdi diyordu ki gel S500 ortak olak beh piç Ruslar ..

11 gün önce
Hakan
Hakan

Nefes almadan izledim üstadım..Emeğine sağlık

11 gün önce
erhan iyisavb
erhan iyisavb

Peki Ayhan bey Rusyanın Suriye de kurulu s400 leri var zaten onlar çalamıyor mu bu bilgileri ya da Yunanistan da ki s300 ler?

11 gün önce
ahmet polat
ahmet polat

kamyon lastigi iyi di!

11 gün önce
Hasan Patat
Hasan Patat

her ikisinide alacagiz bence bakin görün s400 zaten garanti, f35 ide mecbur verecekler ortak üretim oldugu icin , f35 vermezlerse bizden daha cok amerika zarar görür cünki anlasmayi bozan amerika olcaktir , olursada Türkiyenin zararini karsilama mecburiyeti olcaktir, ben f35 den yanada degilim cünki istedigi zaman istedigi yerde f35 i düsürebilirler yada kilitleyebilirler yazilimlari kendilerinde ,baska ucak ve kendi ucagimiza devam derim .

11 gün önce
Ali xd
Ali xd

Eski güzel ve kaliteli yönetim ♥️♥️

11 gün önce
Selçuk TURAN
Selçuk TURAN

Şöyle genel bakıyorumda yorum yapanların hepsi erkek. Kızlar neden böyle şeylere ilgi duymazlar ki. Ülke birtek erkeklerinmi s..kinde banamı oyle geliyor.Yanlışım varsa düzeltin ama benim gördüğüm kızların tek derdi tiktok gibi saçma şeyler erkek dedikodusu o onla cıkmış v.s makyaj yapmak ve hergünü erkeklerle kafelerde fink atmak. Haber bile izlemezler ülkede ne oluyor ne bitiyor diye.Ben bunu fark ettim. Askerde erkeklerimiz şehit olur kızların zerre tınında olmaz. Nede eyvallahları var askerlere savunma güçlerine. Paralı erkek dicen gerisi boş onlar için sanki ben öyle deneyimledim.

11 gün önce
Hasan Patat
Hasan Patat

s400 ile ortak üretim garanti anladigim kadari yoksa zaten anlasma olmayacakti

11 gün önce
Havre
Havre

Şimdi teknolojimizi çözerler diye korktugunu söyleyen Amerika'dan patriotları satmalarını istedik mi? -istedik SATMADILAR Şimdi bu teknolojimizi çözerler diyen Nato'nun Yunanistan'daki S300lerden haberi yok mu? -var Bence işin teknoloji çözme , çalma , devşirme endişeleri sadece sözde , politik baskı yapmak için , bugünkü iletişim dünyasında sır ne kadar saklanabilir? Bu gün cıkan bir teknolojiyi bile çözmek Rusya gibi Çin gibi Amerika gibi devletlerin en fazla 6 ayını alırken bu ENDİŞELENİYORUZ masallarına kim inanır. Sen ne kadar işin politik kısmına girmemeye çalışsanda yaşanılan olay tamamen politik oldugu için birçok yerde anlamsız sorularla karşılaşmak zorundasın.

11 gün önce
Elmir Nebiyev
Elmir Nebiyev

Ne amerka ne rusya ne de çin Turkiyenin Dostu mutefiki deyil

11 gün önce
Mustafa YILDIZ
Mustafa YILDIZ

Suriye'ye kalkan Amerikan uçaklarının Türkiyedeki S400 radarları tarafından görüntülenmesinin Rusların eline geçmesinden bahsediyorsunuz. Bu radarlar zaten Suriye'de, Avrupa sınırlarında, Güney Amerikada ve daha birçok bölgede mevcut değil mi? Yani Radar görüntüleri bir şekilde Ruslar tarafından toplanıyordur. S400 ve F35 farklı sistemler ve sistem olarak karşılaştırılamaz doğru Fakat sistemlerin amaçlarına ve ülkemizin ihtiyaçlarına göre bir karşılaştırma yapılabilir. F35 ler saldırı, S400 ler savunma uçakları. Ülke politikalarımız ve doğrultusunda Savunma Sistemi açığımız çok daha kritik görünüyor. Saldırılarımızda birkaç yüz km mesafedeki bölgeler olduğunuda varsayarsak obüsler ve f16 larbir süre daha idare edebilir diye düşünüyorum. Bu yorumumun kaynağı ise Ayhan Tarakcı videolarından edindiğim bilgilerle oluşmuştur.

11 gün önce
Mim Cim
Mim Cim

NE OLACAK BU İŞİN SONU. EVVELCE TÜRKİYE UÇAK ALMAYA KALKTIĞINDA ABD/NATO BELÇİKA'NIN ISKARTAYA ÇIKARDIĞI UÇAKLARI BİZE SATARLARDI. MUHALEFETİN YANİ KEMALİST DEVLET PARADİGMASINA İNANANLARIN HİÇ SESİ ÇIKARMIYDI? ÇIKMAZDI ÇÜNKÜ; 85 YIL İKTİDAR DA MUHALEFETTE KEMALİST PARADİGMANIN ADAMLARIYDI. DÜZEN ÖYLE PROGRAMLANMIŞTI. ZATEN EGEMENLİK HALKTA DEĞİL SİVİL/ASKER BÜROKRASİNİN ELİNDEYDİ. ŞİMDİ İKTİDAR MUSTAFA KEMAL'İN DEDİĞİ GİBİ HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN SEÇTİĞİ KADRONUN ELİNDE. ÜLKENİN ÇIKARINA YERLİ VE MİLLİ NE SİYASET GEREKİYORSA O YAPILIYOR.; YILLARCA BİZE PATRIOT VERİLMEDİ HOLLANDA GİBİ KÜÇÜCÜK ÜLKE BİRKAÇ YILLIĞINA KENDİLERİ KULLANMAK ŞARTIYLA VERİLDİ. NOT: KEMALİST PARADİGMA ATATÜRK'LE İLGİLİ DEĞİLDİR. ATATÜRK'ÜN "hakimiyet bila kaydı şart milletindir" SÖZÜNÜN AKSİNE, SİVİL/ASKER DEVLET MEMURUNUN EGEMENLİĞİNE DAYANAN BİR REJİMDİR. BÖYLE BİR REJİMİN DE CUMHURİYETLİĞİ TARTIŞMA GÖTÜRÜR...

11 gün önce
Gayret Murat Durmaçalış
Gayret Murat Durmaçalış

S400 en önemli kısmı kamyon ve komuta kontrol kısmıdır çünkü füze ramba ve radarları herseye değiştirmekte bunu yerli yapılır

11 gün önce
Gayret Murat Durmaçalış
Gayret Murat Durmaçalış

Güney Kore’nin yaptığını yapılmalıdır

11 gün önce
Gayret Murat Durmaçalış
Gayret Murat Durmaçalış

Bence s400 ve s350 alalım

11 gün önce
HEDEF TURAN REHBER KUR'AN
HEDEF TURAN REHBER KUR'AN

S400 ler için en kötü seneryo (TAHMİNİM) s400 ler Azerbeycana entegre edilir ama abd karşılığında kıbrısta ve suriye de bizim yanımızda olur ama bana soracak olurlasa ben s400 derim çünkü abd o fistanlılara boşuna binlerce tır dolusu silahları vermedi bizim bütün sistemler noto entegreli sonumuz ıraktan feci olur herşeyi burak israil bile rahat rahat gezemez arada onlara kilit atarız

11 gün önce
ÇİZGİ ÖTESİ
ÇİZGİ ÖTESİ

En mantıklı olması gereken F35 cunki ortağız illaki küçük çapta da olsa savunma füzelerimiz var iki taraftan da yatırım yaptık her türlü zarar edecez gibi F35 den vazgeçmez Türkiye açık ve ne bugün Rusya Amerika olmasa o füzeleri asla satmazdi bize ortaklık olabilir çünkü orta doğu da alanı arttıracak bu sayede o yüzden ucuza verebilir ortak üretim olmasa da teşekkür ederim

11 gün önce
A.Kadir FİDAN
A.Kadir FİDAN

abd nin şuanda uçakları zaten uçuyorlar suriyede ee ordada rus s400 leri de var.ruslar biz size s400 satacağız ama abd nin incirlikte kürecikte radarları var bunlar benim s400 radarlarımın teknolijisini aşırma ihtimali var demiyor ama abd ha bre şöyle olur böyle olur derdinde.yani bize gözünün üstünde kaşın var demeye getiriyorlar.hikaye den ibaret.f 35 lerde de bir anlaşma olmadan mı projeye girdik ki hemen hemen hergün bir zırtapoz açıklama yapıyor.veya politik olarak var olan yönetimin alternatifini venezualadaki gibi ya benim sömürgem olursun yada seni tanımam mı demeye getiriyor akıllarınca.

11 gün önce
Bilal Özdemir
Bilal Özdemir

Hocam birde bu sistemlerin uçakların fiyatını da verseniz

11 gün önce
Melih Kuzey
Melih Kuzey

Türkiye'nin hava savunma sistemi berbat durumda bunu 15 temmuz gecesi gördük. Darbeciler 6 uçak, 10 helikopterle bütün ülkeyi mahvettiler ve bunlara karşı hiç bir hava savunma sistemi kullanamadık.Bu sebeple S-400'ler bize çok gerekli. F-35 projesine de milyarlarca dolar harcadır, bunun karşılığını almamız gerek. Bu sebeple çok sıkıntılı bir süreçle karşı karşıyayız. S-400'lerin ortak üretimi ve teknoloji transferi söz konusu değil. Maalesef bu konuda hükümet kamuoyunu aldatıyor. Üstelik Türkiye'ye kurulacak olan S-400'lerin kullanımında rus askeri teknisyenlerin de işin başında olacağı söyleniyor. Türkiye'nin bunu kabul etmesi mümkün değil.

11 gün önce
Veysel Aksarıkaş
Veysel Aksarıkaş

güney kore acaba askeri isbirligimizi anlatirmisiniz.

11 gün önce
#PMB
#PMB

TF-X lazım

11 gün önce
Erdal BEŞER
Erdal BEŞER

Herseyden once muttefiklik anlaminda abd'nin pkk'ya 5000 tir bedava silah vermesiyle catirdamalar olusmustu. Birde ustune F35'lerle ilgili puruz tuz biber olunca siz dusunun. Abd'den bize fayda yok, hele hele gelecekte re-Trump olusabilecegini dusunursek. Hava savunmamiz cidden zayif, acilen giderilmeli. Trump hakkinda "embesil" demene kesinlikle katiliyorum hocam, az bile dedin.

11 gün önce
Eray Erdem
Eray Erdem

batı bizim iyiliğimizi düşünmez bunu defalarca gördük .eğer bizim birşeyi yapmamızı istemiyorlarsa o şeyi yapmalı. s400 alınmalı.

11 gün önce
Irfan Baskal
Irfan Baskal

Ayhan kardeşim.. belli ki sanal bir figüransın bu çok bariz.. belli ki bir kitle seni takip ediyor..bu işi para için yaptığında çok belli..siyaset ve politikadan anlamayıp , ABD başkanını eleştirmen ve ABD teknoloji yanlısı olman çok açık..senin türk olduğuna zaten inanmıyorum kanaati veriyorsun..sen Türk müsün..yada.. konuşmuş olmak için mi konuşuyorsun...

12 gün önce
SİYAH KURT
SİYAH KURT

ikisini de aldim ben evin bahçesinde

12 gün önce
Kriminaloji Partikül Barut
Kriminaloji Partikül Barut

Sevgiler selâmlar hocam.. aliriz almayiz veya üretiriz ayri ayri konular, ancak ... bildigimiz kadariyla israil'de suan aktif olarak 14 tane F35 kullanilmaktadir suan... ve Rusya'nin Suriye'ye yerlestirdigi S-400 füze systemleri neden endiselere sevebiyet vermiyor kismindayim .. ? israil'in F35 ile Rusya'nin Suriye de bulundurdugu aktif halde S-400 füze systemlerinden neden bahis etmiyonuz, abd'ye endise vermiyor'mu ? .. ...kaliteli vizyon ve anlatimlarinizi begini ile izliyorum, selâmlar .. hersey Vatan için.. güzel ülkem Türkiye

12 gün önce
Fırat KARA
Fırat KARA

Bu türk mühendislerde hiç iş yok f16 yı yerden havalandırdın al sana paha biçilemez bir savaş uçağı bide vakanda kalkanı yaptın al sana paha biçilemez bir kalkan

12 gün önce
Henry Kissinger
Henry Kissinger

Katar araya girip Turkiye icin uretilen s400'u tamam ben aliyorum diycek ve alcak.

12 gün önce
Maraz Ali
Maraz Ali

Hocam yorumlarınızı dinledim fakat Abd f 35 satmazsa dünyada Alternatifleri var.Abd bizim müttefikimiz deil,Pkk lıların müttefikidir.Size tabanca bile satmıyorlar sözde Nato müttefikimiz Başka bir şeyi başkasından alınca sıkıntı çıkarıyorlar.Kuzey Suriyede pkk ya beleşe silah verip bize paramızla silah satmıyorlar.Yani çıkarlarımız uğuşmuyor.Teknoloji transferi olmasa bile bu sistemleri almamız Abdye Alternatifsiz deilsin mesajıdır.F-35 te rakipsiz bi platform deil Çin uçağı var Rus uçağı var yani Yeni Dünyada sadece Avrupa veya Nato dan ibaret deil. Bu gün Ap Türkiyenin Ab müzakeresini dondurma kararı aldı ondan haberiniz var mı?Siz nato mermer nato kafa gidiyorsunuz bakalım...

12 gün önce
Kerim Geldibayev
Kerim Geldibayev

S 400 acil lazım abd silahina guvenme sattığı silah ile kendini vurur

12 gün önce
Darkpassanger
Darkpassanger

Herkes s 400 demiş ? Nasıl bir IQ eksikliğidir. S400 gibi bi sistemi uğraşsak/istesek biz üretiriz. f-35'i 7 Kabilemiz birleşşe 30 yıla üretemeyiz. ! s400 demeyi bırakin allasen gençler..

12 gün önce
taylan
taylan

Darkpassanger aynen

10 gün önce
Spoo Ky
Spoo Ky

Ayhan başkan..Trump konusunda yanılıyorsun..Trump türkiyeye yaptırım yaparak zerre kadar oy alamaz ülkeden..Kimsenin umurunda değiliz ABD de geç onu bi kere..İkinci olarak gerek meksika ile göçmen sorunu gerekse çinle ticaret savaşları olsun trump haklı..S400 konusunda ise..Nato ordusu ise rusyadan silah alıp monte edemezsin sisteme..Nokta.

12 gün önce
Halil Çetinkaya
Halil Çetinkaya

Rus haberlerinde Türklere teknoloji transferi kesinlikle yapılmayacak diye haber var ...

12 gün önce
Volkan Coskun
Volkan Coskun

Bi sik bilmiyo bu jeopolitik siyaset değil. Adı üstünde ülkelerin yerinin(kara parçasının konumu) önemidir. Politik ise siyasettir...

12 gün önce
Volkan Coskun
Volkan Coskun

+DrN dsd hangi gerçeklikte yaşıyorsun bilmiyorum ama "Daha da izlemem..." dediğim yorumun alıtına izleme diyorsun.

12 gün önce
DrN dsd
DrN dsd

İzleme.

12 gün önce
Volkan Coskun
Volkan Coskun

Daha da izlemem bu kanalı

12 gün önce
Ali Aytop
Ali Aytop

Bence TÜRKİYE S400 lere ödediği parayı abd ye ödetip bu sistemi AZERBAYCAN'a devredip yola F35 ve patriotla devam eder

12 gün önce
ali tunç
ali tunç

Tek atımlık 32 adet füze alacağımıza 120 tane F 35 almak çok daha mantıklı.

12 gün önce
ŞÜKRÜ FIRAT
ŞÜKRÜ FIRAT

Türkiye'nin çok acil uzun menzilli hava savunma sistemine ihtiyacı var..Rusya incirlikteki ve akdenizde ki hareketliliği zaten çok rahat takip edebiliyorlar. bunun için Türkiyede ki s-400 radarlarına ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. s-400 un NATO ülkesinde kullanılması Abd için s-400 hava savunma sistemi ilgili olarak çok rahat bilgi edenilmesini sağlayabileceği için Rusya tarafının daha isteksiz davranması gerekiyor olabilir.Ama ABD'nin isteksiz davranmasının sebebi Türkiye'nin kendi hava sahasını korumanın dışında suriye ve doğu akdeniz hava sahasını kapama kabiliyeti verecek olması.Azami menzil 400km. F-35'ler önemli değil..Kale kalıp üretimine devam eder

12 gün önce
maskeli süvari
maskeli süvari

olacak en iyi ihtimal türkiye o s400 leri parasını verdiği için mecbur alacak ama en iyi tahmin kutusundan çıkartmadan direk bir baska ülkeye satıp s400 ler için ödediği paranın ne kadarını çıkarırsa o kadar kardır mantığıdır.2. ihtimal aynı yunan gibi s400 leri satamazsa o zaman hiç paketinden çıkartmadan çürümeye terkedecek.yok biz bunu aldık kullanacağız derse işte o zaman 70 lerdeki o ambargo ve kuyruklar budurumda gelecek yaptırım ve ambargoların yanında bir hiç olur.ekonomı çöker ve natodan kesin atılırız.avrupadan da dışlanırız.ihracat yapamayız.ülkede çok büyük bir kriz ve bu krizde eninde sonunda iç savası tetikler.suriyeden farkımız kalmaz

12 gün önce
maskeli süvari
maskeli süvari

burada yanlış anlaşılan bir durum var.türkiye f35 in ortak üreticilerinden biridir derken biz o parcayı yapmazsak o ucaklar ucmaz deniyor.bakın bu ucak a dan z ye en ufak cıvatasına kadar abd nın martın lockhead firması tarafından yapıldı.konu seri üretime gelince birkac parcanın üretimi türkiyeye verildi.ama türkiye yok ben yapmıyorum derse o zaman diğer ülkeler en basta israil çoktan talip bizim üretmek istemediğimiz parcayı üretmeye.türkiyede şimdi atıyorum honda civic üretiliyor.devlet honda fabrikasını kapatsa bu honda şirketi civic modelini üretemeyecek mi?

12 gün önce
Mete Kurt
Mete Kurt

Kardeş saatler olsun!

12 gün önce
Emrealp özer
Emrealp özer

Türkiye bu işin içinden çok basit bir şekilde çıkabilir. Türkiye bu silahların parasını verdimi? Verdi. İstediğini yapabilirmi? Eh yapabilir. Sözde Azerbaycan’a hibe edecek. Kardeşlerimiz elinde olacak. Türk personeli gerekirse kullanacak. Tatbikat eğitim derken, sürekli hem biz hem kardeşlerimiz faydalanacak. Acil durumda Gürcistan üzeri hoop türkiye. Tehdit mi var? Hollanda almanya patriotları gerimi çekti? Cevap şu: Ey NATO sen bizi korumazsan, kardeşimiz bizi s400 ile korumaya hazır! Ermenistan konusu Rusya için problem olur diyecekseniz. Düğmenin başında Türk personeli var dedinizmi iş bitti. Sonuçta Türkiye s400 ü aldıktan sonra Ermenistan sınırınada yerleştirebilirdi.

12 gün önce
barış aydın
barış aydın

s400 savaş zamanında kullanırız illa nato uçakları kalkıncami kullanılacak diye bize yk

12 gün önce
ismayil pirimov
ismayil pirimov

Ruslarin suriye ve ermenistanda zaten radarlari var. Goruyorlar amerikan ucaklarini. Bu soylediyin anlamsiz bence

12 gün önce
Netice Göçer
Netice Göçer

neden f35 alıyoruz neden su50 alımıyoruz

12 gün önce
Sinogy
Sinogy

Hala Su-57 diyorsunuz ya! Bitti kardeş, Su 57 projesi. Hindistan projeye para aktarmakyı bıraktı. Rusya da topu topu 12 tane Su 57 yapacak, onlar da prototip olarak kalacak.

12 gün önce
TOP ACTION GAMES
TOP ACTION GAMES

S-500 çıktığı zaman F35'lerin radarda F16dan farkının kalacağına inanmıyorum. Herşey mutlaka bir iz bırakır. F16 bize 20 sene daha yeter. Ekonomik ambargo ise belimizi büker ama ölmeyiz. Adamlar suriyede PKK'ya devlet kuruyorlar. yarın kuzey ırakta yaptıkları gibi uçuşa yasak bölge kurup orada onları devletleştirip bize karşı savaştırırlar. o da ekonomimizi mahveder. ayrıca 6 gün savaşları bir gün bizim de başımıza gelebilir. İsrail ve Abd incirlikten kalkıp suriyeye gidiyorum derken yönünü değiştirse kim kıçımızı kurtaracak. Ben öncelikle S-400 ve Grippen alma taraftarıyım. Grippene sanırım kendi NATO uyumlu füzelerimizi de takabiliriz.

12 gün önce

Sonraki

JAS 39 Gripen ve İsveç Savaş Uçaklarının Analizi

17:49

Dora and the Lost City of Gold - Official Trailer - Paramount Pictures

2:31

Fortnite - World Cup Trailer

1:26

Fortnite - World Cup Trailer

Fortnite

görünümler 1 156 433

F 35'ler mi S 400'ler mi?

07:43

F 35'ler mi S 400'ler mi?

Ne Var Ne Yok

görünümler 205 000

Göktuğ Projesi ve Gökdoğan / Bozdoğan Füzeleri

10:14

Arkebüzden MPT-76'ya Türk Piyade Tüfeklerinin Tarihi

18:38

Komşumuz Uzaylı Mı???

14:20

Komşumuz Uzaylı Mı???

Ayhan Tarakcı

görünümler 32 000

FNSS Kaplan MT Tankı Hakkında Tüm Detaylar

11:28

FNSS Kaplan MT Tankı Hakkında Tüm Detaylar

Ayhan Tarakcı

görünümler 82 000

Silahlı İHA'lar ve Yapay Zeka Etiği Tartışmaları

26:35

Asteroid Felaketini Önlemek Mümkün Mü?

15:56

Asteroid Felaketini Önlemek Mümkün Mü?

Ayhan Tarakcı

görünümler 34 000

Watch Google Unveil Its Video Game Service Stadia

3:29

Watch Google Unveil Its Video Game Service Stadia

Tech Insider

görünümler 569 298

Moving On...

18:13

Moving On...

Plainrock124

görünümler 459 079

WHOA LOUD! Subwoofer Box Build - Step-by-Step

11:16

WHOA LOUD! Subwoofer Box Build - Step-by-Step

CarAudioFabrication

görünümler 55 069

(VERY SCARY) DARK-WEB UNBOXING GOES WRONG

29:38

(VERY SCARY) DARK-WEB UNBOXING GOES WRONG

Crypto NWO

görünümler 123 241

r/Tinder | WANT A GOTH GF?

15:15

r/Tinder | WANT A GOTH GF?

EmKay

görünümler 1 242 325