Bilim insanları zamanı geriye aldı mı?

 • katma Aylar önce

  Barış ÖzcanBarış Özcan

  Süre: 10:38

  Zamanda yolculuk herhalde insanların en çok yapmak istediği şeylerden biri olsa gerek. Bunun için güçlü hayalleri olanlar bilim kurgu kitapları yazdılar, diziler, filmler çektiler. Böyle bir yolculuk için herkes kendi çağına ve kültürüne göre çözümler bulmaya çalıştı. H. G. Wells bir zaman makinesi kullanmayı düşündü. Dr. Who bir kulübeyle yolculuk yapıp durdu. Şimdi ben kulübe deyince Dr. Who fanları “Hayır, o T.A.R.D.I.S! Uzaydaki zaman ve izafi boyut kelimelerinin kısaltması” diyecekler. Haklılar. Sonuçta zamanda yolculuk yapmayı sağlayan bir araç hayali. Lucy filminde böyle bir aracıya dahi ihtiyaç kalmadan seyahat edebiliyorsunuz. Modern dünyadan sıkıldın ve geçmişe mi gitmek istiyorsun? Elinle kaydır ve 100 yıl öncesine git! Yetmediyse bir daha kaydır ve 500 yıl öncesine git. Biz “buralar hep dutluktu” diyoruz ya oralar da bataklıkmış. Yetmedi mi? İyice abart ve 100 milyon yıl öncesine gidip dinozorlarla karşılaş.
  Bir gün böyle bir seyahat gerçekleştirebilecek miyiz henüz bilmiyoruz. Ama geçen hafta ortalık şöyle bir haberle çalkalandı:
  Bilim insanları kuantum bilgisayarıyla yapılan deneyde 'zamanı geriye aldı'
  Bu haberi son derece saygın ve uluslararası bir haber ajansından okuyacağım ama üç aşağı beş yukarı tüm yerli ve yabancı basında buna benzer haberler yapıldı.
  Bilim insanları, kuantum bilgisayarı kullanarak zamanın yönünü tersine çevirdiklerini duyurdular. Rus, Amerikalı ve İsviçreli bilim insanlarının yürüttüğü çalışmanın temel fizik kurallarına ters düştüğü ve evreni yöneten kurallarla ilgili algıları kökünden değiştirme potansiyelinin olduğu belirtiliyor. Akademik bir dergi olan 'Scientific Reports'ta yayımlanan araştırmanın kuantum bilgisayarlarının işleyişine dair de yeni fikirler verebileceği düşünülüyor.
  Hayda! Son derece ilginç bir haber. Üstelik neredeyse tüm medyada en azından bilim sayfalarının manşetlerini süsledi. Dedim ya. Konu, insanların en büyük hayallerinden biri. Tabi benim de çok ilgimi çekti ve araştırmaya başladım. Önce yayımlanan 14 sayfalık bilimsel makaleyi okumaya çalıştım. Çalıştım diyorum, çünkü kuantum dünyasıyla ilgili yapılan çalışmaları anlamak o kadar kolay değil. Ama en azından konunun yanlış veya eksik haberleştirildiğini ve fazla abartıldığını anlayabildim. Az önce aktardığım haber ve benzeri yüzlercesi bizleri yanlış bilgilendiriyor.
  ~
  Videonun tam metni ve kullandığım kaynaklar web sitemde:
  barisozcan.com/bilim-insanlari-zamani-geriye-aldi-mi
  Girişteki müzik: soundcloud.com/sounds-like-sander/a-place-beyond-belief
  ~
  TÜM VİDEOLAR ► bit.ly/barisozcanvideolar
  Yeni videoları kaçırmamak için ► bit.ly/barisozcanyoutube
  Altyazı eklemek için ► trfilms.net/us/timedtext_cs_panel?tab=2&c=UCv6jcPwFujuTIwFQ11jt1Yw
  ~
  twitter.com/BarisOzcan
  facebook.com/BarisOzcan
  instagram.com/BarisOzcan
  BarisOzcan.com/sikca-sorulan-sorular

Barış Özcan
Barış Özcan

İpucu: Laminar kelimesinin anlamlarından biri "tabakalı" (yorumunuza kalp atmam doğru cevap olduğu anlamına gelmiyor, yorumunuzu beğendiğim anlamına geliyor) Makalenin linki: https://arxiv.org/pdf/1712.10057.pdf Videonun metni ve kaynaklarım: https://barisozcan.com/bilim-insanlari-zamani-geriye-aldi-mi/ Düzeltme: Bilardo oyununda toplara vurmak için kullanılan sopaya ıskata değil, isteka ya da istika deniliyor.

Aylar önce
munzurcem
munzurcem

Zaten ıstaka diyoruz

2 gün önce
Efe Arda Yıldırım
Efe Arda Yıldırım

gılikoz sorusuna tahminim boyalar newton kanunlarına göre ama kuantumda böyle değildir en basit kuantumun sol a gideceğini bilir sen o sağ gider ama bizim için newton geçerli sen sağ savrulmuşsan sola dönmüşsündür

8 gün önce
MUSA YASİN EKİCİ
MUSA YASİN EKİCİ

+Space Başak hiçbişi anlamadım

10 gün önce
Türkiye'm Canım
Türkiye'm Canım

Bir sorum vardı yani ışık hızını geçtikten sonra zamanda geriye doğru akmamız mümkün olabilir mi?

13 gün önce
M. Gencer
M. Gencer

Barış Özcan ‘’ıskata’’ değil kardeşim, ‘’isteka’’...

22 gün önce
serhatTV
serhatTV

İlerde erkek çocuğum olursa adını barış koycam.

11 saatler önce
ISML
ISML

Bisey anlamadım

13 saatler önce
Yusuf Ateş
Yusuf Ateş

Barış abeeeeeeeeeeeeee ! Beynimi yağtın aminiyummmmm yaaa

15 saatler önce
Lmaoboy420
Lmaoboy420

Zamanda geriye yada ileriye gidebiliceğimize inanıyor musun Barış

19 saatler önce
Mesut Tanrıkulu
Mesut Tanrıkulu

Barış Özcan tek başına Türk halkına bilgi kaynağı oluyor resmen. Bir kişinin ülkeyi nasil güzel etkilediği ve bakış açısıni değiştirdiğini yasarak görüyoruz.

Gün önce
amk malları sığırcık
amk malları sığırcık

hadi lan ben gelecekten geliyem.

Gün önce
Fadime Toraman
Fadime Toraman

Bence au boyalar bir bir leriyle ayni deyil deyisikler ve bir bir lerine toplana bilir olarak dusunuyorum 😅

Gün önce
Böğürtlen Kışı
Böğürtlen Kışı

Bizim haberlerde anca siyaset.. Sen olmasan bir şeyden haberimiz olmayacak

Gün önce
Tarık Ulusoy
Tarık Ulusoy

Videoyu geri sarmak?

2 gün önce
Killersoul GoTKilled
Killersoul GoTKilled

Bence o üçü yanyana değil farklı uzaklıkta ama baktığımız yerden anlayamıyoruz çevirilen sıvı da aslında olduğu yerde kalıyor ama bir kısmı da lastik gibi çekiliyor geri çekildiği zaman ise eski haline dönüyor

2 gün önce
hikmet goksu yılmaz
hikmet goksu yılmaz

ıstaka abi ıskata değil

3 gün önce
Frank Castle
Frank Castle

TARDIS 😊

3 gün önce
Vapex
Vapex

şimdi beynini yakıcam zamanda geri giderken ileride gidiyoruz peki nasıl geri gidicez. (404 ERROR) (WANTED:MANTIK)

3 gün önce
Nimet Akman
Nimet Akman

Bence sıvılar hiç karışmıyor kutu döndükçe görüş açımız değişiyor ve renkler karışmış gibi gözüküyor.

3 gün önce
Özcan başkurt
Özcan başkurt

Tabiki zekaları nın yanına çekmişler zamanıda. Adamlar bu çağda hala milletin cebindeki paranın nasıl yapılması gerektiğini bile bilmiyor.Patinaj huy olmuş.

4 gün önce
Muhammet Batın Çelebi
Muhammet Batın Çelebi

Mükemmel bir video yine. Aklıma takılan , Barış bey ıskata demişsiniz bilardo sopasına fakat o ıstaka değil midir ?

4 gün önce
Tagdir
Tagdir

Her şey düzenli den düzensize gidiyor da, -Neden yeni yıldızlar doğuyor, super nova sonrasi? - Neden ölü toprak tan bitkiler çıkıp bize sunuluyor? - Neden her gün yeni canlılar doğup dünyaya gözlerini açıyor? - Neden yoktan mükemmel bir Güneş Sistemi oluşuyor ve tam ince hesaplanmış bir mesafe de bizim Dünya oluşup, Insan denilen mükemmel bir Zeka ya sahip bir canlı var oluyor? ... ve vesaire vesaire.. Bilim adamı altında dünyayı böyle yalan ve uydurma teoriler ile manipüle yapıyorlar ve böylece Dinsiz liğe teşvik etmek istiyorlar... Vesselam

4 gün önce
etem zeki özer
etem zeki özer

bizim oralrda bi laf vardır şöyle derler "why not gardaş!"

4 gün önce
onabunabakma
onabunabakma

Barış bey bir filim vardı belki izlemişsinizdir "Yaşam Şifresi" diye bu kuantum bilgisayarları ile geçmişimizi öğrenmemiz "sizce" mümkün olabilirmi bir yaşam, hayat vs... algoritması üreterek olayları, kişileri, hayatın gidişatını ve yaşamı bu bilardo masasındaki toplara benzeterek zaten kesin ve olmuş olayları baz alarak geçmişten bu günümüze nasıl geldiğimizi veyahut ilk insanın bu zamana nasıl evrildiğini öğrenmemiz "sizce" mümkün olabilirmi... yada bunun tam tersi insan oğlunun gidişatını hesaplayabilirmi geleceğimizi bize öngörebilirmi...

4 gün önce
Hess Okse
Hess Okse

Bu kadar saçma başlıkları yazarak bu kadar abone ya Demek sahip oluyormuş insan.

5 gün önce
Sermet Burak Bayram
Sermet Burak Bayram

He aldı aldı

5 gün önce
Hasan Elataş
Hasan Elataş

İfade güzel

5 gün önce
Ayberk Güngör
Ayberk Güngör

Size bir tane daha Entropi örneği vereyim. Bulabildiğiniz en büyük kitabı alın. Tam kökünden kesin. Ve havaya fırlatın . Şimdi bu kitabı baştan toparlamak imkansız olacaktır .

5 gün önce
Rasit Dincer
Rasit Dincer

Zamani geri cevirmek deil de sadece kendimiz icin ışık hizi yardimi ile sabit tutabiliriz , bizim yanimizda olmayan kisiler icin zaman devam ederken bizim icin cok az bir zaman gecmis olacak ikizler teorisi gibi bisey yani ama geri olayi cok sikintili Aslinda biz tekrardan isik hizini biraksak diger insanlara göre ileri gitmis olucaz ama kendimize gore gecmis de de olabiliriz. Bence biz bu dunyaya iyi bakalim sanirim gidicek baska bi yerimiz yok bu şartlarda.

5 gün önce
Dedo Can
Dedo Can

Bizim zamanda geri gitmek için zaman makinasına ihtiyacımız yok akp sayesinde zaten geri gidiyoruz

5 gün önce
Elif Şahin
Elif Şahin

Bizim ülke de hala kim kiminle birlikte ne yapıyor ne içiyor peşinde koşan milyonlarca insan oldukça bilimsel konular maalesef çok az kişinin ilgi alanı olmaya devam edecek.

5 gün önce
Melis Coki
Melis Coki

Biz hala enes batur ile basak karahan ayrildii..😞😞

5 gün önce
Oğuz Can CELEBI
Oğuz Can CELEBI

Termodinamiğin ikinci kanunu bize aslında düzensizliğin sürekli artacağından bahsederken sistemi ele alıyor ve bu tip sansasyonel haberlerin çıkmasındaki sebep de okuyucuların yani bizlerin termodinamik kanunlarını uygularken sistem ve sınır şartları belirleme hususundaki bilgi yetersizliğimiz ; mesela kuantum bilgisayarlarından da önce herkesin de bildiği hava 0 derecenin altına düştüğü durumlarda su donar yani biz bir bardak suyu soğuk bir ortamda bekletsek su donar, daha düzensiz bir fazdan daha düzenli bir faza geçiş yapar ve entropisi azalır, lakin en önemli husus şudur ki Termodinamiğin ikinci kanunun bize söylediği şey sistemin entorpisinin değil,her zaman evrenin entropisinin artacağıdır, su buz olduğunda entropisi azaldı lakin evrenin entropisi moleküllerin dinamik basıncındaki değişimlerden dolayı gene arttı.Bu yüzden termodinamiğin ikinci kanunun değişmesi için evrenin genişlemeyip daralması gerekir ; böyle bir durumda bile entropinin ikinci kanunu ters hal üzerinden çalışır.Özet olarak entropinin ikinci kanunu değerlendirirken sınır koşulların dikkat etmek en önemli husustur.

6 gün önce
Efehann Tuna
Efehann Tuna

Gercege uyarlanmayan hicbir sey uygulanamadiktan sonra kullanisli olamaz.

6 gün önce
drms sc
drms sc

Barış kardeş yaratmak sadece ALLAH a cc mahsustur bunu biliyorsun ama hala tersini konusuyorsun

6 gün önce
Los' Sorry
Los' Sorry

Belki de Şuan İlerideyiz Ve geçmişi bir Video gibi izliyoruz ölünce Video bitmiş Olacak ve Gerçek Hayatımız Olan Ahiret Hayatına geçip Dünya hayatını Geride bırakacaz Ve Asıl Haketigimiz Hayata Geçiş yapacak Bunların Hepsi Benim görüşüm Size nasıl geldi Mantıklı mı yoksa sacmamı Çocuğunuz Alta Dalga geçecek Bekliyomyorum sizide 🧐

6 gün önce
Eşqin Babayev
Eşqin Babayev

Zaman makinası bizim GS ye lazım. Zamanı geri döndürüb Diagneyi Paşada 13 milyonu da kasada bırakırdık en azından.

6 gün önce
gamze gamze
gamze gamze

Ben zamanda yolculuğa inaniyorum.cocuklugumdan beri ilgiliyim.ben soyle dusunuyorum..hersey enerji titresim frekans deniyor ya radyo dalgalari olsun tv izliyoruz bunlar havada olan verileri aliyor bize ses goruntu olarak veriyor..butun caglar oncesinden yasanmisligin enerjilerimi frekanslarimi desek herne ise onlar hep var hic kaybolmadi bence.onlari yakalayip buna uyarlanmis alicilarla sese ve goruntuye cevirip izleyebiliriz..bence bunun yolu mutlaka cardir ve dusunuldugunden cok daha kolaydir..kendimiz bedensel olarak gecmiste seyeyat edebilirmiyiz belki o da olabilir ama gecmisi bilgisayardan izleyebiliriz hem de istedigimiz zamani.olabilitesi cok yuksek bisey bana gore

6 gün önce
gercekleri soyleyen adam
gercekleri soyleyen adam

sen de ayni boku yapmissin..basliga bak sahtekar

6 gün önce
Fikret Uç
Fikret Uç

Bi an vefat eden babami gorucem sandim 😔

7 gün önce
cemil ari
cemil ari

abi tiklama almak icin boyle basliklar yaziyorlar demissin senin videoya attigin baslikta ayni sekilde tik almak icin 😂😂 sen kuantum bilgisayari ile program yazmaya basladilar desen bile biz izleriz 😀😂😂😂

7 gün önce
Naim Duran
Naim Duran

Ben mehdiyim

7 gün önce
Adar Keleş
Adar Keleş

Bir insanda bukadar mı yanlış bilgi olmaz

7 gün önce
oktay uz
oktay uz

İzleyicileri zamanın durdurulamaz olduğunu anlatıyorsunuz. Velev ki zaman makinası icat edildi, ne yani zamanı durdurup geçmişe gidip oradan tekrar başlanacağınmı vaat ediyorsunuz? Zaman makinası icat edilsee bile geçmiş-geleceğe "YOLCULUK" yapılabilse bile günümüze geri döndüğümüzde 1 saniye bile sürse sonuç olarak zaman ilerlemiş olacak. Dolayısıyla zamanı durdurma kavramının dışına çıkıp sunumunuzu yaparsanız daha sağlıklı bir yol haritası çizmiş olursunuz! Açık, yalın ve sade bir örnek Manisa'da oturan 1 zaman briminde hareket ediyor ve gelecek olan İzmir'e yolculuk yapıyor vardığında 2 zaman birimi oluşmuş olacak zamanı durdurmuş olmayacak. Veya tam tersi örnek geçmiş içinde geçerli, geriyede gitse 1zaman biriminde 2 zaman birimine gitmiş olacak sonuçta bu zaman geçecek.

7 gün önce
murat burhan
murat burhan

Deney ile ilgili aklıma şunlar geldi. Boya deneyinde evet sanki zamanda geri gidiyormuşuz gibi oluyor. (Eski kasetleri bilirsiniz..). Peki aynı deneyi bu kasette yapalım. Çözülen kaseti geri sardığımızda aynı şekilde toplayabilirmiyiz ?. Tam bu noktada aklıma Quantum fiziği geliyor aklıma. Bence zamanda geriye dönmeyi normal fizik yasalarıyla açıklamak imkansız.

7 gün önce
Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye
Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye

Abi bu izafiyet teorisini senin ağzından dinlemek isterim

7 gün önce
Oguzhan Etlik
Oguzhan Etlik

Tardisi görünce mutlu olanlar +1 ❤️

7 gün önce
ayhan aykut
ayhan aykut

Mısır şurubu??? sebep!!!! acaba su ve havadan farkı ne öncelikli soru işaretim bu. 2. soru işaretim ise videoda bahsettiğiniz bakış açısı, niçin tek yönden çekilmiş. Üsten bakmak isterdim. Üsten bakılınca neye benziyor. bize tek açıyı dayatmışlar. ilginç!!!!!!

8 gün önce
İlay Deniz
İlay Deniz

TARDIS i gördüm geldim 💗💗💗

8 gün önce
Özlem Arslan
Özlem Arslan

Abi ben bazu anılarını iki kere yaşıymışım gibi görüyorum bi ana önceden yasadimo an aynı sahneyi tekrar yaşıyorum bu bana bir kere olmadi defalarca oldu

8 gün önce
Aysun Ekiz
Aysun Ekiz

Aslında mısır şurubu fazlı yani her bir boya her bir tabakaya yerlestiriliyor aslinda renkler karışmıyor sadece renk kendi etrafinda döndürülürken dige5r tabakaya yerleştirilen boyada donuyor fakat o kaba dış dünyadan bakan biri sadece renklerin karıştığını görüyor renkler karışmıyor renkler tabaklar biçiminde gözümüze yansıyıp karmaşayı gösteriyor. Aslında boyalar düzen ile konumlanmıştır. Dışardan bakan biri konum ilizyonuna maruz kalmıştır.

8 gün önce
Yavuz Sultan Selim
Yavuz Sultan Selim

Kıyamet tam koparken zamanı geriye alalım tam ölcekken geriye alalım ölümsüz olalım :)

8 gün önce
Eğlenceli Desingler Desing
Eğlenceli Desingler Desing

Şartların sağlandığı durum mesela bu karışımda mevcut maddelerin cinsi gibi vs sağlandığı için ilk hale dönüş oldu sartların belirlenmesiyle değişen durumlar sözkonusudur. Geçmişe gitmek geleceğe gitmektir geçmiş için yani ayni şeydir.Zaman bir algidir insanin atfettiği bir kavramdır maddesel değişimin gözlemsel yorumlamalarınin neticesidir.Düzensel hallerde ki değişim zaman algısını oluşturduğu için düzenlemelerle zaman geriye alınmış gibi hissedilir ama bu bütün kainatı kapsayıcı olmalıdır ki bu mümkün degildir.Gaybı sadece Allah bilir.Çukur duvar yazılarını yazdık kanalımiza bekleriz.

9 gün önce
Dj Dalga
Dj Dalga

Bir Türk sorusu : Kuantum bilgisayarı gta açar mı ?

9 gün önce
Bozo
Bozo

Bu kadar kafayı gavurların ortaya attığı mantık dışı teorilerle yormayı değilde dinimizin bize verdiği güzel nimetlerine yorsaydık şuanda onların teolerilerini tartışmazdık.en büyük alimler ve bilim adamları müslümanlardan çıkmıştır çünkü rabbimiz bize dua kapısı açmış biz o güzel nimetlerden yararlanalım diye.Herşeyin rabbi olan ALLAH C.C. Ondan isteyelim güzel kardeşlerim gavurların abuk sabuk teorilerinden değil.onların tabiriyle kayan yıldızdan hiç istemeyin 😊ALLAHA EMANET.

9 gün önce
Eda Çınar
Eda Çınar

Muhteşem adamsın abi

9 gün önce
Bilgisayar Dersleri
Bilgisayar Dersleri

Peki zamanı ileri almak için durdurup başlatmak gerekir.Tamamda zamanı durdurursak gözümüze gelen ışınlarda duracağı için ne göreceğiz?

9 gün önce
Yasemin TAŞKIN
Yasemin TAŞKIN

Lucy filmini izledim ve gerçekten bu video için de çok güzel bir örnek olmuş. Çok teşekkürler Barış ÖZCAN. Hep sana özeniyorum bu kadar akıllı meraklı ve bilgili olmak için. Türk Einstain'sın 😄😊

9 gün önce
Ercan Çolak
Ercan Çolak

madem zamanı geri aldılar eskiden mevsimler gayet normaldı fakat suan gittikçe kötüye gidioruz bu teoriyi ortaya atanın zekasından şüphe ederim.

9 gün önce
Y1403
Y1403

İç sesim: yapma Ben: neden İç sesim : sonra çok pişman olacaksın Ben: Umrumda değilsin adamım YAPTIKTAN SONRA Youtube->zamanı nasıl geriye alabiliriz İç sesim : *iç çeker*

9 gün önce
rabia ertas
rabia ertas

Barış abi ilerde Allah korusun ileride organ nakli gerekirse ben ne gerekiyorsa veririm sen ölme... direk burdan bana ulaşabilirsin 😊

10 gün önce
Kaan Özdemir
Kaan Özdemir

sonunda çok gaza geldim

10 gün önce
Mustafa Bozkurt
Mustafa Bozkurt

Belkide şu an geçmişteyiz ve bu zamanda gelecekten gelmiş biri var ama biz bunu bilemeyiz.Ya da bilebilir miyiz?

10 gün önce
Murat Güngör
Murat Güngör

Gerçek anlamda beklediğim gibi bir video olmuş Dürüstlük doğruluk ve yalınlıktan ibaret insanlar her zaman zamanı yanlış anlayıp yorumluyorlar bu tür yanlışlar çok oluyor ve bu tür yanlışları düzelten insanların olduğunu görmek umut verici

10 gün önce
haskı maskı
haskı maskı

978 dıslıke atanlar katolıkcıler

11 gün önce
BAHAR EMIROGLU
BAHAR EMIROGLU

peki ya kuantumun 2. maddesine göre böyleyse , şöyle düşünürsek biz bu videoyu izliyoruz ve bu video belirli bir sürede ve dünyanın sonunada belirli bir süre var biz videoyu geri veya ileri sararız dünyanın bu belirli süresini geri veya ileri sarabiliriz ve bence bu mantığa görede zaman makinesini yababilecek bir formül bulabiliriz bence tek yapmamız gereken aynı bu video gibi dünyanında bu belirli süresini nasıl ileri veya geri sarabiliriz bunu nasıl yaptığımızı ve dünyadada nasıl yapabieceğimizi sorgularsak farkına varabiliriz bence

11 gün önce
Necati Keskin
Necati Keskin

doctor who dan spoiler almam ::(

11 gün önce
Cemil Yıldız
Cemil Yıldız

abi vidyon iyiydi bisorum var diyelim zamanda geriyegittik büyükbabamızın yaşadığı zamana geldik diyelim onu öldürürsek biz o zaman aralığında sıkışırmıyız (artık o zamandan biri olmak anlamıda) yada yokolurmuyuz

11 gün önce
GERÇEKLER
GERÇEKLER

6:14 baya ironik olmuş

11 gün önce
DSO cemil aksaç
DSO cemil aksaç

zaman makineme binip şöyle bi geçmişe gidip biraz antika toplayıp getireyim iyi paraya okuturum

11 gün önce
Mesut Öztürk
Mesut Öztürk

Siz bu videoyu "Bilim İnsanları Kuantum Bilgisayarlarında Test Yapabilen Bir Program Yazdı mı?" adıyla yayımlasaydınız, ben yine tıklardım. Ama siz hâla "Philadelphia Deneyi" İle ilgili video yapmadınız...

11 gün önce
Bedriye Yğcel
Bedriye Yğcel

Adam öldü mk

11 gün önce
Batuhan Çakın
Batuhan Çakın

Zamanı geriye almak mı daha zor ? Zamanda geriye gidip tekrar gelmek mi?

12 gün önce
Sedat Garip
Sedat Garip

Merhaba, cok guzel, ay'a gittilermi, gitmedilermi bir video.yapabilirmisin?

12 gün önce
Johny Walker
Johny Walker

Abi outro müziklerini nereden buluyorsun ya çok güzel oluyor ?

12 gün önce
Sila Dnz
Sila Dnz

Siz bana birşeyler kattıkça iyi yönde degistigimi hissediyorum 😊

12 gün önce
Cina Nova
Cina Nova

ZAMANI GERİ ALMAQ - YALNİZ ZAMANIN TƏK SAHİBİ TƏRƏFINDAN MUMKUNDUR !. O, HƏR ŞEYƏ QADİDİRDİR, HOMK VƏ HİKMƏT SAHİBİDİR !. İNSANA ONUN ELMİNDƏN - YALNİZ ÖZÜ DİLƏDİYİ QƏDƏR VERİLMİŞDİR !. HƏR ŞEYDƏ - LÖVHİ MƏHFUZDA YAZILIDİR !.

12 gün önce
Lord Apocalypse
Lord Apocalypse

6,07'de T.A.R.DI.S in ilk adımlarımı deyince heycanlandım ama hayır deyince kalakaldım

12 gün önce
Oğuzhan Birgül
Oğuzhan Birgül

Abi orospun olayım kirbacla beni

13 gün önce
Kadir Ergüler
Kadir Ergüler

Bu olay acayip kafamı karıştırdı

13 gün önce
Ç.R.YAPIM
Ç.R.YAPIM

Abi Ya Oksijen İnsanı 70 - 80 Yıl İçerisinde Öldüren Bir Gazsa Bununla ilgili Bir Video Yapabilirsin.

13 gün önce
hk
hk

Eger oyle bi sey olsa 90, 100 yasindaki insanlar olmazdi

9 gün önce
AHMET EFE TEMEL
AHMET EFE TEMEL

*-* *-* *-* *-* *-* *-* *-*

13 gün önce
like Tv
like Tv

Biz yaratamiyos ama Allah yaratta biliyor. İnsanlar sadece bişey yapabiliyor veyahut da icap eder. Ama gınede bana kısmasın deme 😓

13 gün önce
fanfinifinifon fi
fanfinifinifon fi

Bir şey sorucam zamanın ileri veya geri alınması nasıl mümkün oluyor? Zaman kavramını insanlar kendi düzenlerini kurmak için bulmadılar mı? Yani hayali bir şey değil mi zaman

13 gün önce
fanfinifinifon fi
fanfinifinifon fi

Yanlış biliyor olabilirim açıklarsanız sevinirim

13 gün önce
erdal bakkal
erdal bakkal

Zamani gere cevermeni unutun cunku imkansiz cunku insanlar aciz

14 gün önce
Nilüfer Aydın
Nilüfer Aydın

Kuantumdan anlamıyorum ama gösterdiğiniz deneyden anladığımı anlatmaya çalışayım. Ben, elma, armut, portakal yedim ve durdum; sonra portakal, armut ve elma yediğim zaman, zamanı geri almıyorum, geri eylemlerle yine zamanda ilerliyorum.

14 gün önce
Oğuzhan KESKİNBALTA
Oğuzhan KESKİNBALTA

Benjamin Button aslında gençleşmiyordu

14 gün önce
uNBaN Döndü
uNBaN Döndü

reis içtiğim bütün alkolün kafası düşünmekten gitti ayıldım bana 1 şişe chivas borçlusun :)))))

15 gün önce
Fatih Pekcan
Fatih Pekcan

Şöyleki zamanı geri alırken devam etmesi paralel evren değil midir? 2 tane boyut olsun 1. Boyutta biz varız 2. Boyutta da hiçbirşey yok sadece boşluk. 1. Boyuttan 2. Boyuta geçtiğinizde zaman 1 boyutta durmaz ama 1. Boyutta yani anavatanınızda o boyut bir I harfigibi düz devam ettiğini sayarsak 2.boyutta S harfi gibi kıvrımlı olduğunu varsayalım . Bu durumda yukarıdan aşağı harflerin boyu eşittir ama kullandıkları yok farklıdır. Eğer 2. Boyuta geçerseniz zaman donmayacaktır sadece 1. Boyuta göre 2. Boyutta zaman bükülmüş olucaktır . Aynı şey gezegenden gezegene de değişir zaman dünya da farklıyken plutonda farklıdır (gezegen ;) ) Einstein ında dediği gibi zaman görecelidir

15 gün önce
Fatih Pekcan
Fatih Pekcan

Laminar akış deneyiğle ilgili . Deneyi ilk defa duyuyorum ama benim yorumum şöyle deneye koyduğumuz boyalar bizim görüş açımızla aynı gibi ama en sonda arkaya doğru saçılmıştır. Yani zamanı biryerde geri alırken diğer bir taraftan bir daha geri alamıyacağımız kırılmalara ve problemlere yol açabilir

15 gün önce
hasan eskiköy
hasan eskiköy

o renkler bardağın bir ucundan diğer ucuna uzanıyo aslında bir göz yanılması

15 gün önce
Alone Life
Alone Life

Zaman kavramı yoktur çünkü..

15 gün önce
Elma Armut
Elma Armut

9:13 katılıyorum mesela ben ahaber'de gördüğüm habere hemen inanmıyorum akit'te de görürsem tamamdır.

15 gün önce
Tarkan Tasdemir
Tarkan Tasdemir

Bunlar zaten biliyoz baris bey degisik seyelrr yapin

15 gün önce
Fatih Salma
Fatih Salma

yine harika bir video olmuş, teşekkürler...

15 gün önce
Sirius!
Sirius!

Videoya girdiğimde tik tok reklamı çıktı iqum düştü videodan sonra normale döndüm

15 gün önce
Esingül Gençer
Esingül Gençer

Çok doğru ve aydınlatıcı bilgiler veriliyor.Teşekkür ederiz.Haberlerde dogrular çarpıtılıyor ilgi çekmek için🤗

15 gün önce
pelin loves penguins
pelin loves penguins

I'm a simple person I see Doctor Who then I click

16 gün önce
İrem Sezer
İrem Sezer

Same

12 gün önce
Fatih Bekdemir
Fatih Bekdemir

İnancima ve bir yerde okuduğum a göre zaman asla geri alınamaz. Fakat peygamber imiz miraca çıktığı ginda zaman yavaşlamış veya durmuştu insanların zamanı yavaşlatma veya durma seviyesine ulaşabilecek lerine ufak da olsa bir inancım var. Kur an hiç birşeyi boşuna örnek vermez. aiştein de bu konuda yanlış hatırlamıyorsam zaman uzayda veya ışık hızında duruyor gibi bir teori de bulunmuştu. Biraz kur an okusa idi daha çok ilerler di muhtemelen

16 gün önce
Jack scooter
Jack scooter

Elini kandıranlar

16 gün önce
Aytac Fd
Aytac Fd

Bugün YouTube’ da gezinirken videonuza rastladım ve bana iyi geldiniz, değişik bir şekilde umut verdiniz, ilham oldunuz. Teşekkür ederim.

16 gün önce
Ayşenur Titiz
Ayşenur Titiz

Yine efsanesin.

16 gün önce
Rana Bozdoğan
Rana Bozdoğan

6:05 -Geçmişe seyahat edebilecek miyiz? Hayır! Öyle bir heyecanla söylendi ki bir an cevabın evet olduğunu sandım

16 gün önce
F T
F T

Termodinamiğin ikinci yasası kaosdan düzene kendiliğinden dönüş olmaz diyor. W, yani bir iş olursa kendiliğinden dönüş olmuş olmaz. Bu durumda bir insanın eliyle kolu ters yöne çevirmesi iş sayılıyor ve bu iş olmadan kendiliğinden gerçekleşmeyeceği için termodinamiğin ikinci kanunu yalanlanmış olmaz.

16 gün önce
Sevcan Koçak
Sevcan Koçak

TARDIS görünce heyecanlandım

16 gün önce

Sonraki

Uzaylılar bizi buldu mu? Oumuamua nedir?

10:39

Uzaylılar bizi buldu mu? Oumuamua nedir?

Barış Özcan

görünümler 1 400 000

AYNA DÜNYALAR

15:13

AYNA DÜNYALAR

Barış Özcan

görünümler 1 100 000

Marvel Studios’ Avengers: Endgame | “Summer Begins” TV Spot

0:31

William Osman Visits Japan

9:08

William Osman Visits Japan

William Osman

görünümler 590 625

Antarktika’da masa şeklinde gizemli bir buz dağı bulundu!

09:32

Sherlock’un hafıza sarayı nasıl yapılır? Mekan Metodu

13:50

TETRİS neden bu kadar bağımlılık yapıyor?

11:30

TETRİS neden bu kadar bağımlılık yapıyor?

Barış Özcan

görünümler 353 000

Işık Hızını Geçersek Ne Olur ? Saatte 1079252850 Km

10:05

Işık Hızını Geçersek Ne Olur ? Saatte 1079252850 Km

Engin Deniz Videoları

görünümler 2 000 000

Kasırgalar durdurulabilir mi? 7 Başarısız Girişim

10:19

Evrenin Ötesine: Çoklu Evren

45:06

Evrenin Ötesine: Çoklu Evren

Ateizm ve Din

görünümler 577 000

Bir fincan kahve daha, ben gitmeden

12:51

Bir fincan kahve daha, ben gitmeden

Barış Özcan

görünümler 784 000

2749'a Giden ve Geri Gelen Adam - Philadelphia Deneyi

11:41

2749'a Giden ve Geri Gelen Adam - Philadelphia Deneyi

Faruk Yılmaz

görünümler 1 000 000

Trying Different Face Masks - Part 2 w/ iJustine!

12:52

Trying Different Face Masks - Part 2 w/ iJustine!

Rosanna Pansino

görünümler 729 461

Solving The IMPOSSIBLE PACHINKO Puzzle!! Level 10

24:55

Solving The IMPOSSIBLE PACHINKO Puzzle!! Level 10

Chris Ramsay

görünümler 746 192

Goodbye Drogo...I SHAVED!

4:13

Goodbye Drogo...I SHAVED!

Jason Momoa

görünümler 6 501 149

I might need to take a break

5:16

I might need to take a break

CoryxKenshin

görünümler 798 447

The Try Guys Pimp Eugene's Ride | Part 1

14:48

The Try Guys Pimp Eugene's Ride | Part 1

The Try Guys

görünümler 2 765 517