Selcuk Caglar
Selcuk Caglar

Ben aslen mühendislik bitirdim. Çok startup batırdım, aslında daha başlamadan bitti :). Sorun ekonomi bilgisiymiş sayenizde onu öğrendim.

3 aylar önce
Su Orucu
Su Orucu

Konuyla alakasız ama bir sorum var ben merak ediyorum kamera olarak telefonmu kullanıyorsunuz birde bir kaç gün önce Forek uzmanı ile ropörtajınızda ikinizdede yaka mikrofonu vardı telefona bir tane mikrofon girişi var nasıl oluyor iki mikrofonun beraber kayıt işlemini merak ettim mümkünse cevaplarmısınız. Teşekkürler.

3 aylar önce
Çağatay Duruk
Çağatay Duruk

Tasarruflarını altında veya dövizde değerlendirmeyi düşünenlere ikisi arasındaki risk ve getiri farklarını anlatsanız güzel olurdu. Selamlar,

3 aylar önce
umut öztürk
umut öztürk

hocam mckinsey nedir ne değildir saygılarımla

3 aylar önce
Ilker Yuvacan
Ilker Yuvacan

hocam şu mckinsey'ı yorumla yaw..ajan mıdır nedir?

3 aylar önce
Ada Ceylan
Ada Ceylan

Hocam Ha-Joon Chang hakkında ne düşünüyorsunuz tespitleri,kitapları hakkında ki görüşleriniz neler....

3 aylar önce
Ada Ceylan
Ada Ceylan

Kalkınma konusunda bir video bekliyorum

3 aylar önce
Töz
Töz

Demokrasi ve Büyüme İlişkisi - Çoğulcu ve Çoğunlukçu Demokrasiler ve Farkları adlı videonuzu neden kaldırdınız???

4 aylar önce
saki kawa
saki kawa

Sayın Bakan Albayrak ovp yi pardon YEP i açıkladı...:) Hocam gerçekten bizimmi kafamız basmıyor... yoksa sayın bakan sadece yapcaz, etcez, böle iyi olacak, şöle iyi yapcaz deyip kayınbabasının söylediklerinimi tekrarmı ediyor ??? Tedbir diyor,Yol haritası diyor,önlem diyor kontrol için ofis ve bürolar kuruyoruz diyor ama konuşma bitti ne olduğunu hala anlayamadık! Tek kaydadeğer duyduğum dolaylı vergilerde çalışma yapıcaz demesi! Bizim anlamayıpta, sizin anladığınız bişey varsa şu YEP i bizimle paylaşırmısınız .Birde Hükümetin ve organlarının bu OVP açıklanırken Hukukun üstünlüğü,kuvvetler ayrılığı,liyakat gibi temel sıkıntılarımızdan bahsedilmedi ,Dış yatırımcıya güven verilmesi adına buna daha çok ihtiyacımız yokmuydu? yorumlarınızı bekliyoruz.

4 aylar önce
Murat Ünal
Murat Ünal

Hocam merhaba. Güncel olmayan bir kaç sorum var 1.Bildiğiniz gibi ticaret yaparken çek kullanılır. Fakat çek kanunu çekin vadesiz bir ödeme aracı olduğunu söyler. üzerindeki vade tarihinin tahsil etme açısından karşılıklı güvenden başka bir etkisi yoktur. Bu kanun ticarette kullanılan şekline uygun olarak neden değiştirilmez? Değiştiril memelimidir bu şekil daha mı uygundur? 2. Bankalar verdikleri krediyi istedikleri zaman geri çağırabiliyor. Bu durum krediyi alan için büyük bir risk değil midir? gelişmiş ülkelerde de böylemidir? Aynı şekilde mevduata yatırılan parada bildiğim kadarı ile istenildiğinde geri istenebiliyor. Bu bankalar kolaylıkla mevduat çekebilsin diye mi bu şekildedir? Bankanında uygun yatırım yapabilmesi için parayı her istenildiğinde geri vermesi saçma değil midir? 3. Merkez bankası faizinin piyasalara gösterge faizi olması dışından direk etki eden bir yanı var mıdır? Anladığım kadarı ile devlet direk merkez bankası faizi ile borçlanmıyor ihale çıkıyor ihalede gerçekleşen faiz ile borçlanıyor. Merkez bankasının faizinin direk kullanıldığı yerler nerelerdir? Kanalınızı zevkle takip ediyorum. Çok teşekkürler.

4 aylar önce
saki kawa
saki kawa

Hocam gündem sıcak ,iş bankası açıklama yaptı arkasından erdoğan açıklama yaptı iş bankası senetleri aşağıda, erdoğan bu hisseleri varlık fonunamı katmak isitiyor? katsa bile burda ekonomik olarak ne yapılmak isteniyor, ayrıca bu dolar bu sabak 6.29 lara dayandı bu gelişmelerin ekonomik veriler üzerinde etkisi olurmu? bir video bekliyoruz.

4 aylar önce
Ali Erdoğan
Ali Erdoğan

30-35 bin doları olan biri yurt dışında nasıl bir yatırım yapabilir? Orta - uzak vadeli, düşük ya da orta riskli. Bu arada güzel sade anlatımlarınız için teşekkür ederim.

4 aylar önce
Barış61 Baris
Barış61 Baris

Sayın atilla hocam videolarınızı dört gözle beklemekle beraber, TCMB repo işlemiyle faiz oranlarını düşürüyor yani paranın arzı artıyor ,fakat tahvil fiyatları artıyor bu artmanın sebebiyle ilgili bir video çekebilirseniz çok sevinirim .Teşekkürler saygılar sunarım .

4 aylar önce
Barış61 Baris
Barış61 Baris

hocam nerelerdesiniz cumaya bir video borcunuz daha oldu......

4 aylar önce
haleva
haleva

Merhaba Atilla Bey, Bankaların bir çoğu BCH kredilerini %40 civarına taşımış durumdalar. piyasadan da ortalama %20 faizle para topluyorlar. Merkez bankasının faiz arttırımı ile bu BCH kredileri daha da yukarı çıkar mı? faizleri durduracak, ya da indirecek formül nedir.? Bankaların bu derece yüksek faiz uygulamaları etik midir?

4 aylar önce
ERSİN gürçay
ERSİN gürçay

Hocam hayırlı geceler... Bugün onca şey oldu, yorum ve analizlerinizi merak ediyorum..! Teşekkürler.

4 aylar önce
berk özaltın
berk özaltın

Atilla bey yatırım fonları üzerine bir video çekip bilgilendirmenizi rica ederim. Yatırım fonu nedir kazancı nedir nelere dikkat edilmeli veya mantıklı mı değil mi gibi sorulara cevap bulabileceğimiz bir içerik sunmanızı rica ederim.

4 aylar önce
Doruk Kurt
Doruk Kurt

Selamlar hocam, benim sizinle tanısmam lazım. Aynı zamanda son günlerde alevlenen brexit üzerinede yorumlarınızı videolarınızı bekliyorum. Saygılar,

4 aylar önce
Aykut Ertürk
Aykut Ertürk

Atilla hocam ekonomik okuryazarlığa dair bir eğitim verirseniz burdaki herkes önce ailesi ile sonra çevresindekiler ile bu bilgileri paylaşabilir.Bu sayede insanlar seçimlerde oy kullanırken daha rasyonel değerlendirmeler yapıp sandığa gidebilir.Gelecek yıllarımıza bu şekilde bir katkı sağlayabiliriz diye düşünüyorum.

4 aylar önce
ali ornekol
ali ornekol

Atilla bey bu sıkıntılı zamanda sade vatandaş ne gibi tedbirler almalı hangi yollara başvurmalı

4 aylar önce
selim berkan
selim berkan

Atilla Bey sizi seçimler erkene alınabilir dediğiniz günden beri takip ediyorum, Özel sektörün bu kadar uzun süre dayanabilmesinin sırrı nedir sizce? aile olarak 5 yıl vaadeli dolar borcumuzu 1.80'den 3.50 civarıyla bitirdik, 1 yıl daha sürseydi zor durumda kalırdık, şimdi bakıyorum çoğu hedgelenmemiş (devletin zorla hedgelettirdikleri hariç) borcu olan kurumlar nasıl hala ayakta? Dün bir konuşmada herkesin yeni mezun alıp maaliyetini devlete ödeterek karlılık sağladığını yakınen öğrendim bir patron tarafından, şimdi bu karlılıkların (sadece işçi maaliyeti değil) kura yenildiğini varsayarsak sizce yıkım bundan sonra mı başlayacaktır? inşallah başlamaz lakin bu tarz olayların başlangıçtan sonra exponansiyel artışı ve kırılmayla son bulduğu da malum, ben hala başlamadığını düşünüyorum bunun hakkında bir veriniz var mı acaba bu zamanı daha net görebilmemizi sağlayacak?

5 aylar önce
zeki cenk Karakurt
zeki cenk Karakurt

trfilms.net/v-video-8Hp5Cdi9G0M.html bu konuda fikirleriniz nedir ?

5 aylar önce
MrMathon
MrMathon

hocam aile durumunu nasıl olağan sorgulayabilir bir duruma çekebilirim? bir şeylere inanmışlar ama sorgulamadan inanmışlar. ben bir şeye inansınlar istemiyorum, sadece sorgulayabilsinler. lütfen bununla ilgili birşeyler söyler misiniz her vidyonuzu izliyorum.

5 aylar önce
Kozan Soykal
Kozan Soykal

Atilla Bey, acaba ekonomi terimlerini anlattığınız bir video yapabilir misiniz? SWAP ne okuyorum, hedge diyor. Hedge ne okuyorum, short position diyor. Short position ne okuyorum... A, B'den borç X'i aldı ve başka birine sattı. B kim, A'ya neden borç verdi, B'nin çıkarı ne diye bakıyorum, anlamıyorum. Onu anlayacağım da, SWAP'a kadar geleceğim. Kriz başlar/biter ben anlayana kadar. Eğitimli filan da olmam gerek - utanç verici bir durumdayım.

5 aylar önce
Ahmet Salih Guvenli
Ahmet Salih Guvenli

Nyt'ye üye olmadığınızdan ve bu yüzden yazılara erişemediğinizden bahsettiğiniz. Chrome kullanıyorsanız, "Incognito" modda üye olmadan da tüm yazılara sınırsız erişebilirsiniz. Diğer tarayıcıların da benzer özellikleri var.

5 aylar önce
İBRAHİM ATAR
İBRAHİM ATAR

Atilla Bey, konut kredileri, faiz oranları, yükseliş ve sabit kalabileceği aralık ile halkın bu yüksek faiz oranlarına karşı göstereceği aksiyon hakkında görüşlerinizi içeren bir video çekebilirseniz sevinirim. Saygılarımla.

5 aylar önce
Cagatay Yapar
Cagatay Yapar

Atilla Bey merhaba, sizin bireysel emeklilik sistemi hakkindaki goruslerinizi merak ediyorum. Elim 2018 itibari ile 10 seneyi dolduracagim, USD TRY paritesindeki hareket butun birikimimi eritti.. bir sonraki videonuzda yorumlarinizi bekliyorum lutfen..

5 aylar önce
Savas Guven
Savas Guven

Euro zone bankalarinin TRY'ya exposure'lari nedir? Contagion'dan bahsediliyor; ama ne buyuklukte bu?

5 aylar önce
fehmi ersan
fehmi ersan

Atilla Hocam gerçekten bizim Allahımız var mı ? yok bu bir Adana lı temennisi mi ?

5 aylar önce
Ugur Okur
Ugur Okur

Hocam video bekliyoruz nerdesiniz ?

5 aylar önce
Baris
Baris

Hocam,durum değerlendirmesi adına bir canlı yayın bekliyorum...YANGIN VAR!

5 aylar önce